Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko semena po jutru?
I jel si seme dodatno zastitio?
Cim se prosusi ide vestak, plitko oranje, spremanje i sejanje, valjanje. Valjda nije kasno do 20 oktobra.
 
Ove godine cu probam da posejem Lg Nikol na jedan hektar,do sada sam sve sejao nase sorte.Kod mene u jednoj poljoprivrednoj apoteci imaju samo dve strane sorte Nikol i Apach cena 53 i 54 din.a od nase sorte imaju Ns-40,Pobedu i Renesansu cena 32 din.Razmisljao sam da uzmem Pobedu,sejao sam je pre 5-6 god i znam da ima lepo zrno.A komsija mi je rekao da je naso neku psenicu Talas cena 42 din. a cini mi se da je neko na forumu imao losa iskustva sa tom psenicom.
 
lamardor+gaucho je yunta quatro :D

- - - - - - - - - -

sofru sam spremio i anapurnu. samo prokletinju od celula ne mogu nigde ali nigde da nadjem. a ko ima nece da mi ustupi 50kg za ogled.
 
Ove godine cu probam da posejem Lg Nikol na jedan hektar,do sada sam sve sejao nase sorte.Kod mene u jednoj poljoprivrednoj apoteci imaju samo dve strane sorte Nikol i Apach cena 53 i 54 din.a od nase sorte imaju Ns-40,Pobedu i Renesansu cena 32 din.Razmisljao sam da uzmem Pobedu,sejao sam je pre 5-6 god i znam da ima lepo zrno.A komsija mi je rekao da je naso neku psenicu Talas cena 42 din. a cini mi se da je neko na forumu imao losa iskustva sa tom psenicom.
Talas je odlican,zbog njega sam zamrzeo domace seme:osmeh:

- - - - - - - - - -

Mi smo imali talas prosle godine i nikada vise,to je valjda pkb-ovo zito.
Jeste PKB,vrhunska roba na A kvaljitet.:haha:
 
A ko nama garantuje da je 1.reprodukcija u dzaku.Ja semensko kupujem samo da napravim semena zeljene sorte a na reprodukciju ne gledam jer te psenice nisu hibrid.
 
Kupuju ovi iz okoline Cuprije, nekom rodio prosle god i sad svi hoce talas, to mi rekose pre neki dan...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh