Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se zatrpavanja semena tice, ipak je najbolja agrotehnicka mera da ti tata, rodbina, prijatelji i komsije odrade setvu psenice, a ti 'ladis. Kakvi valjci, drljace, spremaci, kakvi bakraci. :ppozdrav:
 
U medju vremenu i mi danas, a i sutra nesto da posejemo. U pitanju je Apach sa oko 150 kg/kj Orano pre vise od mesec dana, 100 kg/kj Map i prosli jednom setvospremacem!
Danas zbog izniklog korova, odnosno repice uglavnom, predjeno jos dva put setvospremacem.
Zemlja se usitnila kao u prolece posle zimskog oranja!

41d6759454c7ec813f4fb851e00ff87d.jpg

08c2174b0bb4da23f59b8184ed4336ec.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To sa zvezdanom je pisano prosle godine,cuo sam da je institut obecao neku odstetu ali sta se desilo posle neznam........
Pa bilo je price celo leto, da ce se to seme nadoknaditi, ali sada kada je doslo do toga, od semena nema nista. Pojeo vuk magarca. Probali smo sve i svasta i trenutno smo u totalnoj nedoumici sta posejati. Njiva je izuzetno pogodna za psenicu pa bih voleo da probam nesto kvalitetno. Je l' nece Balaton da polegne, s obzirom da ima visoko stablo, a opet kazete da je jako?
 
Zvezdana i simonida sklone bolestima jako..ns 40s otporan,nikad mi se nije razboleo ali los hektolitar za medalju i kad sazri sklon je ispadanju zrna iz klasa,nesmes ga pipnuti vitlom inace sve ode na zemlju..posle zetve se njiva zeleni ko da je posejano zito a ne pokoseno..ja se vracam stranim sortama..greindor na istoj parceli sa ns 40 razlika 10 meteri pa ti vidi bato..
 
Ko radi domaćinski Zvezdanu ne može raditi bez regulatora rasta jer ne polegne već se zalepi za zemlju.Po mom iskustvu Zvezdana nije ništa naročito a teško se izvršava.
 
Nikad nisam imao problema sa poleganjem Balatona. Što se tiče Zvezdane, pisao sam o tome u prošlogodišnjoj temi pšenice, i u mom kraju je bilo nekoliko slučajeva gde ni jedno jedino zrno nije niklo. Nikakve nadoknade nije bilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh