Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanima me misljenje da li je bolje NPK zaorati,ili baciti u pripremi zemljista za psenicu,jecam,ako se psenica sadi recimo 2-3 dana posle oranja?
 
Ja ostajem na sličnoj površini.Psenica mi ide na suncokretista ,suncokret na kukuruzista ,a kukuruz na strnjike.Tog redosleda se drzim koliko god mogu .U planu je setva Ingenija,Sofru,Basmatija i mozda Greindor.Danas završeno za razbacivanjem Kutine 20:20:0 u kolicini od oko 240-250kg/ha.Do kraja dana će i drugo tanjiranje biti zavrseno pa čekamo datum za setvu.
 
Ja Sam anapurnu platio 53 din kg. Ne znam odakle informacija da je 37. To je u rangu novosadskih psenica.
 
Ako ima neko da proda neke strane sorte,netreba mi mnogo neka se javi na PP,nebitna reprodukcija.:ppozdrav:
 
gdje moze da se kupi sjeme psenice od saaten union sjemenske kuce

- - - - - - - - - -

u srbiji ili bosni
 
Diklofen
Tebra mislim da si ti imao posejanu neku domacu sortu za koju si napisao da se kod tebe po prinosu nije mnogo razlikovala od stranih,koja je sorta ako mozes da napises.Ako sam slucajno pogresio izvinjavam se :ppozdrav:.
 
Narucen sofru i kws palzzio f1 hibrid (raz). Ukoliko se pokaze prvenstveno cenom, psenica se nece sejati, bar kod mene. Ove godine je bila 22rsd, a prinos oko 3700kg/kj.
 
Diklofen
Tebra mislim da si ti imao posejanu neku domacu sortu za koju si napisao da se kod tebe po prinosu nije mnogo razlikovala od stranih,koja je sorta ako mozes da napises.Ako sam slucajno pogresio izvinjavam se :ppozdrav:.

Imao Rapsodiju prosle godine.Bila odlicna i pored svih stranih.Ove godine nisam imao domace.Zbog ranog pologa su kod nas podbacile.
 
Ja sam imao ove godine pored stranih i domacu Zvezdanu,davala je od 4-4.5t po jutru,dosta je niska i kombajn leti kroz nju. Po meni,nasa najbolja sorta.
 
Zvezdanu smo sejali sa 275kg po hektaru i bila odlicna, pa ti sad preracunaj na jutro.
 
cene kod nas ingenio 55,solehio,modern 63,amicus 54,anapurna 51,gerindor i julija 51.kws je sa juntom sve zasticeno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh