Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li ko Illico (dzak-dva)? Uglavnom cemo Apache sejati, ali bih uzeo za probu Illico.
 
Ja sam imao KWS Solehio na mačvanskoj zemlji sa ful ulaganjima i prinos od 8,2 t.Prošle godine imao KWS Basmati sa istim ulaganjem i 8,8 t.Nije loša sorta mada je malo polegla.Sejano 210 kg/ha.
 
Koja je cena Sofru pšenice i gde je kupujete?
Ne znam jos uvek cenu. Sto se tice nabavke u sustini vecina semena moze da se nabavi. Ukoliko sortu koju zelis da sejes ne narucuje niko vise, onda mora bar 1t ( ili jenu paletu od 1250kg) da uzmes. Tako je bar bilo kod mene u zadruzi. Mozes po maloprodajama mozda da nadjes na manje, ali vrlo verovatno i po vecoj ceni.
 
Kakva su vam iskustva sa pšenicom moisson? ja sam je posejao prvi put prošle godine i ostvario prinos malo preko 6 t/ha. Što je za uslove moga kraja izvaredno. Nisam prilikom sejanja bacao mešano djubre jer prema analizama od pre 5 god P i K ima u velikim količinama, od 40 do 60. Napravio sam grešku samo što sam bacio samo 400 kg KAN-a na površinu od 1,7 ha. Bolje da sam rasturio UREU. međutim da sam to uradio morao bih obavezno da je poprskam regulatorom rasta jer mi je u jednom delu polegla. Mislim da ću je i ove godine sejati. (Hl je bio 79 a primese 3%).
 
Za nedeljak dana bi trebalo da krenu i ponude semenskih kuća za pšenicu.Očekujem da NS bude 35-36 a ove druge oko 50 dinara!
 
Kakva su vam iskustva sa pšenicom moisson? ja sam je posejao prvi put prošle godine i ostvario prinos malo preko 6 t/ha. Što je za uslove moga kraja izvaredno. Nisam prilikom sejanja bacao mešano djubre jer prema analizama od pre 5 god P i K ima u velikim količinama, od 40 do 60. Napravio sam grešku samo što sam bacio samo 400 kg KAN-a na površinu od 1,7 ha. Bolje da sam rasturio UREU. međutim da sam to uradio morao bih obavezno da je poprskam regulatorom rasta jer mi je u jednom delu polegla. Mislim da ću je i ove godine sejati. (Hl je bio 79 a primese 3%).

moisson je po sy bio broj 1 od ponude, sad bi ga trebao falado ušiti (iako rezultati za 2016. su išli više moisonu na ruku). ja ga osobno nisam sijao. nego, recimo ja preko analize imam 50 mg fosfora, koliko godina nemam potrebu bacati fosfor?
 
Danasnji posao. Ritska zemlja. Prvi prohod, za mesec dana npk i jos jedan.

 
Poslednja izmena:
Miran si bar 2-3 godine,a onda nova analiza.Kad je 25-30 onda je ok.

dakle po tebi ni kile ne treba 2 godine fosfora? a što je sa kalijem ako je oko 25-30? prvu godina ništa a ubuduće pomalo? i koliko je to pomalo? pitam iz razloga što ne mogu na svim njivama raditi analizu, a do sada mi je pravilo bilo što se fosfora i kalija tiče 50 kg po ha kalija i 55 kg fosfora za žito i ječam, za suncokret isto tako.
 
Imate neku sotru za preporuku za probu? Sejem uglavnom solehio zadnjih godina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh