Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
fed898ea8efb1ebcad67c8378a287df4.jpg
2d363105bbbeabda852ee5f0ca68aa54.jpg

Anapurn obecava dobar rod

Nada poslednja umire.
 
Danas skidan apac vlaga 12,5 hektolitar 78,po jutru 27 metara,da sam jesenas dao u arendu i uzeo po 350 eura kj bilo bi naj bolje,zito vise nikad tu tu ..
 
Imao sam ja farinelija oko 5kj danas pokoseno nista posebno se nije pokazao oko 2700-2800 kg po kj.... Mada i anapurna, graindor i basmati koje sam imao su tu negde oko 3t po kj.
Na jesen se opet vracam domacim sortama. Ovde koliko cujem su se bolje pokazale po prinosu (zvezdana) a pogotovo po hektolitru koji je kod simonide isao i preko 80 a strane su bile 75-76
Strane su bolje prolazile prethodne dve godine, jer je period nalivanja zrna tada bio mnogo duži. Ove godine ranije sorte po meni su bolje prošle.
 
Završena žetva za ovu godinu. Rezultati odlični, čitajući ove komentare ovde. Predato 38,9 tona na silos, sa katastarskih 9 jutara. S obzirom da smo malo odorali od puta ima više od toga. Ostavili još za seme između 2 i 3 tone kući. Hektolitar 85, primese 2. Za proteine ima dva rezultata prvi 11,7 drugi 12,9 %, ne znam koji je merodavan. Gluten 22,5. Ispod je kvaliteta za bonifikaciju. S obzirom na godinu mi smo zadovoljni. Dogodine povećavamo površine pod pšenicom. Sve zbog plodoreda i diverzifikacije. Ne odričemo se pšenice, jer nam je najbolji predusev za šećernu repu.
 
Simonida sejana 25.10, na krompiristu i sojistu u normi 220kg po hektaru semena, na krompiristu bez hrane i prihrane, na sojistu 200 kg mesavine predsetveno i 250 prihrane po hektaru, obe oprskane od trave a fungicidima dva puta... Skoro dobila po nosu gradom, ne mnogo... 7500 (ili tu negde gore-dole, ostalo mi nesto za ambar) kg po ha zrna, vlaga 13.5-14.2, hektolitar 82-83, proteini 11.5-12. Cena se ne zna kod Sotone... I tako dalje...
 
Završena žetva za ovu godinu. Rezultati odlični, čitajući ove komentare ovde. Predato 38,9 tona na silos, sa katastarskih 9 jutara. S obzirom da smo malo odorali od puta ima više od toga. Ostavili još za seme između 2 i 3 tone kući. Hektolitar 85, primese 2. Za proteine ima dva rezultata prvi 11,7 drugi 12,9 %, ne znam koji je merodavan. Gluten 22,5. Ispod je kvaliteta za bonifikaciju. S obzirom na godinu mi smo zadovoljni. Dogodine povećavamo površine pod pšenicom. Sve zbog plodoreda i diverzifikacije. Ne odričemo se pšenice, jer nam je najbolji predusev za šećernu repu.
Lako je imati odlicnu psenicu,kad ste dobili skoro 100 litara kise.
 
Imali smo bolju godinu prošle sezone, pa smo imali manji prinos pšenice tada nego ove godine. Tako da nije baš sve u vremenu.
Suvo je bilo do onih provala oblaka. Sigurno je to uticalo da prinos bude dobar. Ono što želim da istaknem jeste da ipak u ovakvim godinama, naše sorte su u prednosti, zbog kraće vegetacije, a i zbog kvaliteta.
 
Anapurna danas 6960kg sa parcele od 96ari tacno. Druga parcela 3kj prosek za Nikol 39m/kj inace sorta koja se jako tesko izvrsava. Mucili se da namestimo da ide ijole cista psenica u bunker. I cekam jos jednu odvagu da kompletiram mere za njivu rekao bi preko 40po kj opet anapurna. Nista domace ali rane sorte i rana setva od 2do 6 oktobra.

Nada poslednja umire.
 
Imali smo bolju godinu prošle sezone, pa smo imali manji prinos pšenice tada nego ove godine. Tako da nije baš sve u vremenu.
Suvo je bilo do onih provala oblaka. Sigurno je to uticalo da prinos bude dobar. Ono što želim da istaknem jeste da ipak u ovakvim godinama, naše sorte su u prednosti, zbog kraće vegetacije, a i zbog kvaliteta.
Nase sorte su zrele za privatizaciju,komplet sa celokupnim osobljem,kominjarsko preduzece bez odgovornosti u straznjici sns i sps-a

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Danas odradili pšenicu, na gornjem terenu, sorta ingenio, vlaga 12,4 hl 77, primese 2,2 a prinos 25m po jutru. Jedina uteha mi je što sad pada lepa kiša pa možda izvuče kukuruz i suncokret.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh