Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Raj za oči.Moja još u džakovima.Bačeno đubrivo a ne može u parcele da se tanjira od blata.
 
takodje.....ni djubre svo baceno ni potanjirano sve,u planu ove godine 52kj psenice posejati,a kad neznam.....od srede navodno opet kisa,vrsenja kukuruza koliko hoces a vreme prolazi........
 
Necemo skoro sa setvom nenormalna kisa veceras okolina Vrsca...ali zato ovo sto je posejano ima da nikne..milina.U medjuvremenu selektiramo seme spremni za juris
50767e662c84d876c20bcca78e12716e.jpg
ako nekom treba semena imam greindor i farineli prosle godine uzet semenski znaci 2 da ne kazem 3 reprodukcija
 
Dali neko zna posle koliko dana od setve moze da se valja zito,posto sam posejao i pala je kisa pa nisam stigao da povaljam?
I jos jedno pitanje dali neko ima iskustva sa zimskim prskanjem psenice od trava?
 
Dok se vreme ispravi psenica je vec izbacila klicu sto znaci da je kasno za valjenje! A mraz ce uciniti svoje sto se tice korova, tako da ja vise nista ne bi dirao do prskanja na prolece!
 
Cim se prosusi..:) "narani svinje i ne diraj nista"..:) kisa ga je povaljala i on je za 10-12 dana napolje... valjanjem po vlaznim napravices beton, plus tragovi traktora.. moze da bude veca steta nego korist

p.s dok sam kuckao poruku Peet me preduhitrio..
 
Kod mene jos da se nadjubri,zadrljaci i setva,nadam se da ce do srede sve biti gotovo...
Seje se Ilico,Avenue,Sofru i HiFi hibrid za probu
 
Vjerovatno nekom hemijom na jedan dio pšenice djeluju i taj dio uopšte ne proizvodi polen . Sa drugog dijela možda nekom mašinom skupe polenov prah i nanesu vještački , opraše taj drugi dio koji nema vlastiti polen ? Samo nagadjam.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh