Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba ti bar 3,2 SJ po HA,a to izađe oko 21.000 ili ti 170 €.!!! Ove te ostale izađu blizu 100 € !
 
Porucicu ovih dana KWS Basmati verovatno Moisson I mozda probam jos jednu sortu. Isao bih nekih 200-220kg/ha. Sta bi moglo jos da se proba sto se ove godine pokazalo dobro ??
 
Kako se krecu cene semenske psenice kod vas u kraju....koliko sam saznao ovde kod mene su NS sorte 37din a basmati je recimo 63 din kg?
 
Poštovane kolege ove jeseni planiram na jednoj skromnoj povrsini zasijati psenicu,odlucio samse za sortu ingenio,a ako ne uspijem doci do nje onda u obzir dolazi kws basmati,moze li mi neko reci koja je sjetvena norma jedne a koja druge psenice.RIjec je o sjemenskoj-deklarisanoj robi
 
Poštovane kolege ove jeseni planiram na jednoj skromnoj povrsini zasijati psenicu,odlucio samse za sortu ingenio,a ako ne uspijem doci do nje onda u obzir dolazi kws basmati,moze li mi neko reci koja je sjetvena norma jedne a koja druge psenice.RIjec je o sjemenskoj-deklarisanoj robi
Ja sam je sejao propšle godine sa 210-220 kg po ha i bila super.Više od toga ne treba.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh