Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li nekih prednosti ili mana prilikom setve sa vecim medjurednim rastojanjem ?? Hoce drugar da mi pozajmi svoju Nodetku da posejem svu povrsinu, ali su redovi na 17cm.
 
Po meni ni ti sa tvojih pet zastita neces uspeti da je odrzis zdravom ni do maja.Rodi super ali od zelenog lisca i slikanja se oprosti.
 
upravo to. niska je psenica,lako se kombajnira,ja sam radio dve zastite + epin a sva bude zuta i sprzena. meni je dala 4t po kj,hektolitar joj je bio ubedljivo najgori,a sejao sam 6 sorti. ja iskreno ne bi nikom preporucio,pored Solehia i Basmatia.
 
Solehio i Basmati,bar su kod mene tukli i Ingenio i Moison i Sofru i Graindor po 500-600 kg po jutru. A domace sorte i po 1000 kg
 
Sad se vratio iz zadruge. Sofru 51.2rsd/kg, anapurna 52.95rsd/kg, moisson oko 55rsd/kg, solehio nema jos cene, al bice skuplja svih ostalih. Sve je solarno.
 
ove godine u planu opet 10 hektara psenice do sad je bio apac a od ove godine euklida 8 hektara moje seme dorada u doradnom centru 5 din po kili doradjenog semena i izdzakirano po 25 kila i dobijem ostatak taman za stoku a ostala 2 hektara semenski euklid

Pozdrav, gde u okolini Rume može da se doradi seme (selektira, zapraši). Zvao one u Manđelosu -neće, ovi u Consud Seed u Rumi kažu da je to zabranjeno zakonom?

Ima li neki privatnik ili firma koja to radi?
 
Da si blize odradio bih vam ja svima :D Jel neko sejao Nogal planiram ove godine da ga probam na svojim njivama,kako se pokazao u prinosu i bolesti?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Zašto ste toliko napali taj Sofru,ima li još ko tako loša iskustva sa ovom pšenicom?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh