Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
- - - - - - - - - -

Kiraj@ Imam isto na jednoj parcrli od 8 kj za jedno jutro tako ima zutilo, a ostalo nije i zastitar kaze da nije bolest, kaze da je rano za bolesti da jos nisu krenule.
 
Na ovoj njivi ima 4sorte...predusev kukuruz...

IMG_20170323_132858.jpg
 
Šta ti je pred usev na tom delu?

Predusev je psenica na celoj parceli. Ja sam tu njivu uzorao i dva puta tanjiracom presao, i bilo je bas sitno kad se sejalo. Bilo je prljavo a kasno je bilo za prskanje kad smo uzeli zemlju, pa smo udarili zito na zito. Juce je dobio drugu prihranu pa cemo videti dal ima pomaka. Dal je do pred useva ne znam jer je na oststku parcele normalno zito.
 
Na tom delu se nećeš proslaviti prinosom ma šta god mu radio.Imao sam isti slučaj prošle godine takođe na pšenici kao pred usevu.Pšenicu na pšenicu nikada više.
 
bacio prvu prihranu ureu 200kg na 1.5 jutro i nesto se razmisljam da ne bacam nista vise.... bacio sam je osrednje kasno i mislim da nema vise potrebe. dobice kad se bude prskalo. treba joj samo vode sada
 
Ne bojte se,bice roda,samo obavezna i najbolja agrotehnicka mera ne sme da izostane,a to je da blagosiljate zito..zato snasu pod ruku il u auto i redom od njive do njive..ako se stakla na kolima na zitu ne zamagle nije dobro,morate ponoviti postupak...
 
Gde su ti moderatori da spreče ovakvo pisanje.Jer treba mi sede kose, što ovo čitamo, da crvenimo,po stare dane?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh