Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ингенио сејан 12. 10.
2cgocwg.jpg
 
Направио сам само једну грешку, а то је у припреми. Прешао сам само једном тањирачом. Припремило се и у том једном проходу добро, али ћу следеће године терати два пута тањирачу да се припреми још боље...

Сетвена норма је била 128кг/кј...бачено пред сетву на сојиште 180кг/кј нпк 9:24:16 еликсир зорка шабац
 
Treba da uzmeš jednu finišerku za drugi prohod.Da su ti dobri diskovi morao bi terati 3 puta da bi se usitnilo.
 
Само ми то још треба, а дискови нису толко лоши....тамо где сам до канала прешао 2 пута одлично је било припремљено...сад једино морам гледати да купим кембриџ за следећу годину.
 
Juce odradjeno 2 hektara Basmati i Moison. Norma 200kg/h pa sad pijem kafu i gledam kako kisa lije. U neku ruku lepo ali kad pomislim ostalo jos 4 hektara neposejano, prodje me neka jeza ;) .

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
I mi smo sejali nocas do tri sata. Zavrsili pod kisom. Sejali Ingenio, Moisun, Celule, Anapurnu. Zbog razlicite krupnoce i sipljivosti semena tesko se odredi setvena norma tako da smo isli od 120 do 150kg po jutru u zavisnosti od krupnoce semena. Anapurna naj krupnija. Ostalo jos desetak jutara da se poseje.
 
I mi smo sejali nocas do tri sata. Zavrsili pod kisom. Sejali Ingenio, Moisun, Celule, Anapurnu. Zbog razlicite krupnoce i sipljivosti semena tesko se odredi setvena norma tako da smo isli od 120 do 150kg po jutru u zavisnosti od krupnoce semena. Anapurna naj krupnija. Ostalo jos desetak jutara da se poseje.

jel vi to kopirate mene :D mene je samo strah sto je bio poprilican mrak a njiva sveze spremljena. tako da marker kao da nismo imali :D kako ce to izgledati kad nikne :D
 
Što kaže član Mica967, organizacija najbitnija. Ali šta vredi.

Ja kada sam počeo da berem, ostali su pričali nije zrelo.
Kada sam počeo da sejem, vikali su rano je... čemu žurba..
Sad kukaju što pada kiša.

Meni ostalo još dva hektara od ukupnih 12. Ono što je posejano oko 10-og zeleni se. Sorte: Balaton, Basmati, Ingenio, Solehio i NS40-s.
 
Organizacija je bitna kad imas sve svoje i beres kad hoces i sejes kad hoces,a kad nemas svoje i cekas drugog ostaje ti neobran kukuruz kao kod mene(sva sreca tu sejem kukuruz u monokulturi),pa sad pravim druge kombinacije :osmeh:
 
Gledaju ljudi kako je vecina posejala ove godine najmanje soje i najbolje prosli( u mom kraju), sad se nadaju slicnom scenariju za psenicu iduce godine.
 
Kod nas katastrofa. Ne moze se u njive vec nedelju dana. Stalno neka kisa.
Retko ko je posejao. Jedan drug i ja smo pritkraju sa setvom.
A ostali jedva da su poceli. Bilo im rano da seju. A sad pitanje kad ce.
 
Na deklaraciji za KWS-ove sorte piše da je optimalan rok setve do polovine novembra, tako da za Solehio nema brige.
 
Letos smo svi kukali zbog cene psenice i kleli se kako cemo smanjiti povrsine ili ne posejati ali vidim brzo se to zaboravilo i seje se psenica naveliko. Mi smo smanjili povrsinu pod njom.
Pesajali smo 0 ha.



Najpametnije...e sad-koja je onda setvena struktura kod vas,sobzirom da je jedna kultura izbacena...imate li bar tropolje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh