Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Krenuli su sa zetvom i kod nas,svi za sada svi rade samo Ingenio. Prinos se krece od 3t do 4t. Vlaga od 11% do 13%
 
Mi iz Severnog Banata ćemo i dalje sejati pšenicu na značajnim površinama iako je ova godina loša što se tiče roda.Uzrok lošeg roda su vremenske neprilike .O prolećnim kulturama smo već mnogo rekli .Kada suncokret gubi bitku sa sušom onda znate koliki je deficit vlage.
O setvenoj normi ne bih mnogo pričao ..Nikada nismo preterivali sa semenom i uglavnom imamo solidne prinose.

- - - - - - - - - -


Jedan metar je 100 kg.
Pitanje je samo sta je preterivanje? Po meni sve ispod 100 kg po kj i iznad 160kg je preterivanje, a izmedju te dve kolicine sve zavisi od kvaliteta semena, kvaliteta pripreme zemlje i vremena setve.
 
Treba uzeti u obzir i sortu,da ne pričamo o hibridu,kada kalkulišemo setvenu normu.

- - - - - - - - - -

Nadam se da se ovo ne odnosi na mene.
Sinoć se vodila priča o tome koliko smo para bacili na seme kada smo sejali 200 + kg po jutru a neki su postizali odlične prinose sa 120-150 kg/kj .Ova setvena norma se odnosila na domaće sorte.
 
I mi smo danas zakosili... Vlage šarene od 12 do 16%, a prinosi od 14 do 35 meteri po kj...
 
Danaske probali da vrsemo. Sofru je u pitanju, obrnuli dva kruga i manuli. 14,5% prvi krug, drugi 16% vlage. Preliminarni rezultati su 4,6 t\kj.
af55e974fe3916ee21daed860bb7a907.jpg


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Danaske probali da vrsemo. Sofru je u pitanju, obrnuli dva kruga i manuli. 14,5% prvi krug, drugi 16% vlage. Preliminarni rezultati su 4,6 t\kj.
af55e974fe3916ee21daed860bb7a907.jpg


Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Znaci i kod tebe ona nije omanula. Sjetva 17.10. 55 kg mapa po jutru, 55 kila kclc (60%kalijev klorid) i 100 uree i 100 kana po jutru. Preliminarni rezultati nisu ispod 46 meteri. Protein 12,9 hl 78 (kao da nije sofru koliko je sitna naspram lane) vlaga 16 pa je otislo na susenje iako je na u njivi na prvih 50 m bila vlaga 13,8 ali u doli je zelenija. Nastavljamo za 4 dana ako ne pada u nedjelju. Razlog dobrog uroda je dpbra zemlja, optimalni rok i to sto se sav kan otopio. Falilo joj je samo kisa u 3. Mj jer tada nije palo vise od 3 litre. Doduse bit ce psenice kod nas di nece 33 metra prekobacit jer je sijana em losija sorta izgleda (koja je ipak lane dala ko sofru) em sto se kan nije otopio u njoj jer nije bilo kise u 3. Mj
 
Treba uzeti u obzir i sortu,da ne pričamo o hibridu,kada kalkulišemo setvenu normu.

- - - - - - - - - -

Sinoć se vodila priča o tome koliko smo para bacili na seme kada smo sejali 200 + kg po jutru a neki su postizali odlične prinose sa 120-150 kg/kj .Ova setvena norma se odnosila na domaće sorte.
Ali posto smo sejali tavansku robu kg je mene kostao znatno manje.
Mi iz Severnog Banata ćemo i dalje sejati pšenicu na značajnim površinama iako je ova godina loša što se tiče roda.Uzrok lošeg roda su vremenske neprilike .O prolećnim kulturama smo već mnogo rekli .Kada suncokret gubi bitku sa sušom onda znate koliki je deficit vlage.
O setvenoj normi ne bih mnogo pričao ..Nikada nismo preterivali sa semenom i uglavnom imamo solidne prinose.

- - - - - - - - - -


Jedan metar je 100 kg.


Nada poslednja umire.
 
Kod nas su jecmovi 90% ovrsen
i, sutra će krenuti i pšenica.
Imam parcela gde mi je NS40s, ona mi se čini da je još zrelija, te njive nisam slikao.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Imao sam ja farinelija oko 5kj danas pokoseno nista posebno se nije pokazao oko 2700-2800 kg po kj.... Mada i anapurna, graindor i basmati koje sam imao su tu negde oko 3t po kj.
Na jesen se opet vracam domacim sortama. Ovde koliko cujem su se bolje pokazale po prinosu (zvezdana) a pogotovo po hektolitru koji je kod simonide isao i preko 80 a strane su bile 75-76
 
Koja sorta je ranija Basmati ili Apache?!
Za Apache znam da je nesto kasnija sorta dok Basmati sam posejao na jednoj parceli od 1.75/kj po prvi put jesenas pa neznam nista o toj sorti!
 
Ja je sejem par godina u nazad...ove godine bas kao i ti imam te dve sorte, juce ih obilazio i prakticno su manje vise u istom jos mekanom stanju. Koliko se doznajem i Basmati je isto kasnija sorta, jos par dana nista...
 
Ja je imam na 3 hektara. One sejane 25.10 u sredu im kraj. A 1.11 jos imaju zeleno stablo.
Inače sam 3 klasa otresao imalo 130 lepih zrna.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
U sredu im je kraj? Hm...ja sam sejao 10.10. a jos je mekano zrno, mozda smo dobili vise kise, ne znam...ili mislis da ce ovo tropskko vreme za dva, tri dana da resi sve?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh