Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vlaga na pšenici sinoć 15,8%. Ništa do vikenda. Samo da ne bude neko žešće nevreme večeras.
 
Ima svega i kod nas... :sjasi: od 1500kg/kj pa na gore... Kisu ni ne pamtimo.... zaobilazila nas opasno 2 meseca
 
Ja sam danas nosio Ingenio, oko 2 sata sam ga ga ručno čemušao, Vlaga 15,7%, hektolitar 73, tmparatura useva 42 stpena... Žetva odgođena do daljnjeg...
 
Danas nastavljen evgenije. Vlaga u 15 h sa jučeršnjih 16.5 na 12.8 ,Da li je normalno i realno ali aparat tako pokazao.Prinos 4+ t po kj. Setva 31.10. Komšojin evgenije celu vegetaciju izgledao bolje ,njegov sejan prva pol.okt. Juce se i on cudio koja je razlika.On bacio prihranu odjednom ja iz 3 puta. Naravno nisam slušao stručnjake pa sam kraj jan.pocetak feb. bacio ureu.
a8e610f7bcd04b211be759e1572cd649.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Danas skinuo jedan komad ingenia,2900kg po kj, vlaga 11,5, hektolitar 78, nečistoća 10 %, više liči na urodicu nego na pšenicu,kolega pre mene 14 % nečistoće.Jednom rečju katastrofa.
Gde je sad onaj genijalac što ubeđuje ljude da je sve u redu jer se kod njega još zeleni pšenica.
 
Juče smo skinuli jednu parcelu Ingenija ,2000 kg/kj.Bukvalno se izgubio,kao magare u magli.Pola njive je bilo kao buseni.Rađene su dve zaštite .
 
Ove godine posle setve do kombajniranja izgleda da nije trebalo raditi više ništa.Ko je najmanje ulagao ispao najpametniji:sta:
 
Ja sam moji Simonidu danas skinuo pre ovog nevremena i odneo uzorak na kontrolu kad na jednom aparatu vlaga 17,2 a na drugom 15,7. Pitam gazdu imas jos koji aparat taman ce bitio kako treba jer zrno nemozes pregristi koliko je suvo. Hektolitar 79,3 a za tezinu samo odokativno mogu reci oko 3 tone na 56ari .Vaganje ce mozda biti a mozda i ne zavisi od cene jer dok nekazu nema nista od prodaje.
To je go lopov do lopova a nijedan aparat nepokazuje isto
 
Juce radjena evgenija 2400kg moje vlasnistvo suncokret pred usev tanjirano i 13% vlaga.Druga njiva 4000kg arenda kukuruz predusev orano 14% vlaga.Danas basmati radjen suncokret pred usev isto tanjirano 3700kg 12% vlage i poceta anapurna i prekinuta 18% vlaga
 
Danas skidao drugar Ingenio sa 6 kj. da nisam bio tamo u prevoz ne bi verovao 4700 kg./kj. na ovu godinu nikakvu...:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh