Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slike od pre 5 dana, Ingenio sejan 10.10.

34owzds.jpg

2vwy4wi.jpg

f06snt.jpg
 
Predpostavljam da je komsijska ona levo. Tako je i kod mene setva oko 20 10 jedna pored druge Moisun i Cellule. Moisun jos jesenas poceo da se bokori, a ova druga se jedva ukazala na brazde. Sad se malo popravila, ali razlika je i dalje drasticna.
 
Ne, ne, ova dobra je komsijina. Moja koja je posejana istog dana kad i ova lepa je na drugom kraju atara. Ova pored levo ne znam cija bese.
Slikao sam prosto zato sto sam se zadivio danas, kad sam slucajno prosao.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko valjao psenicu glatkim valjkom,kada sam je prihranjivao vidim da traktor bas tone dosta se zemlja naduvala kako kazu stari to se nekada praktikovalo posle zime!
 
Kolege mala pomoc.
Basmati sejan 1.11.(80ari) dali da ga sutra obradujem Ureom 150kg pa za mesec dana jos 100kg San. Ili da sacekam da krene jos pa prvom sledecom prilikom da bacim. Brine me stanje dal je dovoljno
75fcd5e69ae2949ca115542e0e0b7ab7.jpg
d99a04890d4c5289b7a1e1a01a965715.jpg


Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
I moje dve najlosije parcele su slicne takve sejane isto 1.11 nakon skidanja kukuruza, ja sam ih prihranio ureom dok se obave procesi razlaganje uree da bude pristupacna usevu nadam se da ce biti tacno na vreme kad psenica krene, posle jos AN i to je to. Mozda je greska, a mozda i ne, neki na forumu izbegavaju ureu ali za moje zemljiste se pokazalo bolje u odnosu na 2x SAN. U sezoni 2014/2015 je bila ista sitaucija na 2-3 parcele kasnije posejane prvih dana novembra, zbog kisne godine i dugog cekanja na skidanje kukuruza. Isto ovako sam uradio kako planiram i ispalo je dobro. A videcemo na leto kako ce se pokazati.
 
Nisi ti za džabe dr.mislim doktor Gruja.Silna mašinerija i 1,5 čovek uradi danas 30ha pšenice kao od šale.
A što se tiče mog komšije Ljuše,pšenica ti jako dobra,izgleda da će samo ona napuniti Reljin silos!
 
Vidim neki ljudi poleteli da prihrane, a neko jos ni ne planira?

definitivno se isplati ureu bacati jos ko je kupio jesenas po 32 bio pametan, ko je bio glup i cekao prolece (ja) sad ce platiti 38 :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh