Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma sve je jasno ko dan cim izlazi na teren,ovaj baja neizlazi jer ima skromnu malu aparaturu,ovo sto se vidi je samo 20% opreme,ostalo se nevidi jer je unutar,radio posao pun gas,dodjes,sednes,popijes pice,pogledas na sat a ono proslo tek sat vremena a 4tone uradjeno
2h664pf.jpg
 
Ja sam ove godine ima 100% pod Ingenio sa tavana 2 reproducija,sad sam ostavio isto za seme 2 reprodukciju,i jos sam vukao za zadrugu jedno 40t oni isto su selektirali moju psenicu pa prodaju kooperantima

- - - - - - - - - -

uzecu da probam raiffaisen-ov program,sofru i graindor za jedno15ha
 
Nama je Sofru bio odličan. Na oko nije nešto, ali curi blesavo. Tuko je Solehio po prinosu.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nisam je uspeo nabaviti.Ovogodisnja je bila moja dorada,pa nisam hteo jos jednom.Zato je tu njen brat Yetti...:osmeh:
 
Ja i onako uzima prikolice od kombajnera,a šte ću tek onda sa Sofru,trebaće mi još koja prikolica.Tražiće kombajner bar gajbu piva za tu uslugu!Možda se onda odlučim za Sobred,ide manje prikolica.
 


Sta bi mi preporucili jos sa ovog cenovnika.... Sejem nekih 20kj. Planirao sam nesto zvezdane i anapurne i sta bi jos valjalo?

Kakva je ovo psenica amicus?
 
Moj izbor psenice za ovu godinu je: Sobred,Sofru,Andino,Anapurna,Apač. Sve sam uzeo semensku robu,cenu u zadruzi jos ne znaju tacno,placanje kad stigne seme.
 
Kod mene situacija KWS Basmati 70% povrsina,ostatak mozda Apac i BC Anica ali ce da vidimo.Setvena norma sve 300kg po hektaru + 400kg NPK.
 
Kakav je Ilico ?Dobio sam neko seme mufte...Inace nabavljen Sofru i ceka se ovih dana da stigne i Avenue
 
Porucio seme i to zvezdane po ceni 36din kg predvidjena setvena norma 150kg po jutru, basmati cena 62,5din kg setvena norma 125kg po jutru i anapurna cena 52din kg predvidjeno isto 125kg po jutru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh