Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala mcbaycow, ovo nisam znao čuo sam za taj izraz ali niko mi nije objasnio.Kolega Shale, ja potpisujem javno da ne znam sve a to što znam nikad neću biti ironičan pred nekim ko to ne zna. Scio me nihil scire = Znam da ništa ne znam. Pozdrav i poštovanje.

- - - - - - - - - -

Pitao bi kolege da li rade analizu zemljišta pre prihrane? I koliko kg/kj idu sa prihranom?

Kolega, ovde se pišu svakakve gluposti, neko nešto čuo pa ko veli da napišem... Poznajem par kolega koji su školovani i koji su objašnjavali kako i šta funkcioniše u poljoprivredi, međutim ili su ismevani ili ubeđivani da to nije tako...

Tako da bi boleo da ako neko nešto napiše, odrazloži to svoje pisanje, tj. bar neka laički napiše zašo je to tako...

- - - - - - - - - -

@Matić

Braso Azot iz Uree, je najjeftiniji uvek bio i biće, ali takođe j u najjestabilnijem obliku, pa se sa njim mora pažljivo rukovati (primenjivati), ako želimo u što višem stepenu da ga iskoristimo...
 
Ja sam 2015 sticajem nekih okolnosti bacio 130 kj ureje po jutru 15-16 februara,i posle mesec dana opet 80 kg ureje po k.j parcela je 45 hektara 280 tona je zita bilo jus radilo se maksimum 41 hektar predusev je bio parlog mesano baceno 0kg.
 
Amidni oblik neznam da je eksplozivan, smrbi o da, al amonijačni je bogami opasan...
Sto bi kazlo ne treba joj dozvoliti da predje u amonijacni oblik. Nikako. Sala mala. Mislim da bez obzira na analizu sa formulom 3 puta 100kg ne moze da se pogresi. U jesen 100kg Mapa, a u prolece prvi put 100kg uree i drugi put 100 AN.
 
@coci064

Imamo ja i ti jednu razliku, ja umesto mapa idem 3x15 ili 3x16 100 kg/kj...:osmeh: :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Ispravljeno, brzo sam kucao...

Inače takođe mislim da je o dobitna kombinacija za one koji nerade analizu.
 
Mislim da toliko fosfora nije potrebno pšenici, a imam izvaredna iskustva sa NPK u pšenici, a Map idem svake treće godine na ugar.
 
ZITO.jpg

ZITO1.jpg

Posle - 20 ovako je izgledalo danas popodne.
 
Ako se ja dobro sećam Agrohemije, mislim da nigde nismo učili da je Mineralizacija i Amonifikacija isto, doduše mozda i grešim, ali ovde se mnogo što šta piše, pa teško da čovek može da ostane imun na gluposti...
P.S. naravno da znam kako se Azot iz kog đubriva razlaže, a koliko će taj proces dugo da traje zavisi od mnogih faktora...

Tako kazu da je amonifikacija (mineralizacija), odnosno pretvaranje organskog azota u neorganski do stadijuma amonijaka.:ppozdrav:
 
zatrpaj tu rupu uvuce se zima ispod.. svaka cast vama sto ste u roku posejali ovde kod nas se mnogo kasnije veci deo sejao sta li ce tu biti vreme ce reci.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh