Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sejacu zvezdanu,ingenio,solehio i anapurnu. Zvezdanu sam sejao 180kg po jutru,ove godine cu 160.
 
Niko ne pominje da li ce sejati neku psenicu kategorisanu po klasama,ja mislim da ce sledece godine biti placanje po kategorijama i zato me interesuje koja je sorta prve kategorije.
 
Lično mislim da je daleko više do djubrenja , vremenskih prilika , lokacije i tipa zemlje nego do sorte . Dabome nemože ići baš neka stočna sorta . Ove godine kod nas se dosta mjerilo , generalno loši parametri bili . Navodno su nešto bolji bili neke 2 sorte NS , neznnam koje i RWA element, ludwig i neki izalko .
 
Danas završili selektrovanje žita, tačnije Sofru, 6 tona.
de63c76d6c91bae9c994a2eac72ac7f3.jpg
f438f7929a28cf87b8674a30e0f442e6.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Nije, nije to je po savetu vojvodjanskog rekordera......:ppozdrav:...onog iz okoline NS..... a ime savetodavca nek ipak ostane tajna ...
Prosle godine kod mene je jedan domacin imao mozda jos i malo raniju setvu. Isto je bio ingenio. Bio je prvi po prinosu, al od nazad. Ni 3t/kj, hl katastrofa. Ove godine ne zuri. Posto je svaka god. prica za sebe, mozda ce to biti dobitna kombinacija.
 
Koliko ja znam optimalni rok setve je 05-25 oktobar. dakle posejao sam 7 dana ranije, za probu
Prosle godine sam sejao pred sam kraj oktobra jer se nije moglo uci u njive mislim do 25.10. i nikad neznas sa (ne)vremenom kako ces proci
155 kg sam sejao iz razloga sto je ove godine prvi put dosao covek sa aparaturom iz Stare Moravice i nisam bas zadovoljan kako je izselektirao, selektor ima 2 sita ( nasa stara masina ima 3 sita i mnogo bolje radi) covek radi na normu i mislim da je zbrzao posao i ima dosta loma , tako da sam iskljucivo iz tog razloga posejao tu kolicinu
Videcemo sta ce vaga na kraju reci....:ppozdrav:
 
Idealno vreme za setvu samo sto nema vlage a pitanje i da li ce biti u skorije vreme barem za moje krajeve. Sva zemlja je spremna samo da stigne seme.:ppozdrav:
 
Ove godine cu prvi put sejati psenicu, razlog plodored, posejacu je na trecinu zemlje i sto se semena tice izbor je pao na farineli (do sada jako malo spominjan). Predusev je suncokret a zemlja je 6-7 klase sa primesama peska, a posle zetve suncokreta ostalo je more sirka,a ponegde i cicka i ambrozije. malo me strah da trava ne ugusi sve to ali uspecu valjda da ispratim sve to sa prskanjem. inace sto se pripreme tice ide oranje, djubrenje, spremiranje i setva. planirao sam da bacim 200kg npk 3x15 po lancu (350kg/ha) a dvoumim se da li je bolje baciti npk 350kg/ha ili map 270kg/ha ?
 
Kupljen Moisson po 53.84RSD/kg i Sobred po 49.99RSD/kg sa PDV i rabatom
Za moj pojam su po prinosu vodeće u poslednje 3godine i neću da se igram sa nekim novim
Ogled za Syngentu je upitan do 15.10.,a ogled R.A.G.T. je dogovoren danas :ppozdrav:
 
Uzeo Sofru 475 kg za 2,2 ha (210 kg/ha) i 300 kg MAP+300 kg 3x16 + 100 UREA.Pola njive je sojište, a pola kukuruz danas ovršen.Planirao da zaorem kukuruzište ali svi zauzeti orači pa ću najverovatnije u nedelju paliti 1,15 ha mada to ne volim ali viša sila.Ja sa mojim malim dvobraznom NK nema šanse da to zaorem,šteta.Od nedelje bih razbacao đubrivo i angažovao veliku tanjiraču sa dva prohoda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh