Prolećno oranje-Opšta tema

Učlanjen(a)
30 Okt 2009
Poruka
1.628
Lokacija
Staro Laniste-Jagodina
North ARMY je napisao(la):
Za koji dan nam stiže proleće,
Da li vam je ostalo za oranje koja njiva,kad ćete to uraditi čim se prosuši ili neposredno pre setve??

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hMa5CZj1ZbI[/youtube]







evo malo oranja od pre dva dana :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

oldtimer je napisao(la):
prijatelju, odmah kaci drljacu da razbijes te buse...ako se to "okosta", a ne bude kise, kuku nama ::lose::
A zasto si cekao prolece da ores,mislim na jesen i da je bilo isto takvo sneg,zima i mraz bi se pozabavili time i nema problema,no bolje ikad nego nikad... :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

IMT-550 je napisao(la):
oldtimer je napisao(la):
prijatelju, odmah kaci drljacu da razbijes te buse...ako se to "okosta", a ne bude kise, kuku nama ::lose::
A zasto si cekao prolece da ores,mislim na jesen i da je bilo isto takvo sneg,zima i mraz bi se pozabavili time i nema problema,no bolje ikad nego nikad... :cao:

pa nisam ja cekao jesen, posto radim u jednoj firmi i imao sam posla oko branja kukuruza i mnogih drugih poslova na jesen ja nisam mogao da stignem.
poorao sam nesto, ali ostalo mi oko 2 ha sada, ali nije lose, sredice se :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Orao sam pre par dana ali loše se pokazalo tako da ću resto neposredno pred setvu da završim.
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Sta reci posle oranja ostavi jedan dan da se posusi i cepaj neku tesku tanjiracu i ostavi ako bude kise do setve ja bi pred setvu jedno duboko setvospremiranje odma setva pa kembridj valjak pa jedna kisa da zalije i nema problema
 
Odg: Prolećno oranje 2010

da lemind leskovac 14coli, ali planiram sada da kupim manji neki, bas za ovakve situacije
Zato ako neko ima neki plug ili ako znate nekog, javi te da razmotrimo ::traktor1::
 
Odg: Prolećno oranje 2010

na svu srecu plug necu kaciti do ugarivanja strnjike. neko moje iskustvo sa prolecnim oranjem je odma, ali odma posle oranja (isit dan po mogustvu) tanjiraca i cepaj sto brze moze. naopako ako se to stegne, ni atomska bomba ne pomaze
 
Odg: Prolećno oranje 2010

hja sam danas gledao moje oranje i polako se rastura od ovog sunca, kad ga gazim nogom ono puca tako da cu u subotu da ga tanjiram, bice valjda u redu
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Sigurno ste videli u oranju one moje video klipove, sa zetorom 11441 forterra....na toj tabli je ostalo jos 30kj i treba poorat jednoostavno vrijeme nam nije dalo...i tamo je starsna zemlja slanina, a sada malo se to raskiselilo ali kad budem tih 30kj počeo bit če jako gadno...ici u razbijanje a da da kazem zetor je od tetka ali eto on ne stigne vozi kamion...pa onda ja odem tamo...! ;) :ppozdrav: :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

A šta je tu tako strašno?
Uzoreš, odma spremiš za setvu i seješ.
Odma posle toga prođeš valjkom.
I ako bude kiše, skoro se i neće primetiti razlika, ali ako ne bude kiše, onda... ::pomoc:;
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Samo ne smeš duboko orati,od 20-25cm.da se ne stvaraju buse.
Onda se i lakše pripremi.
 
Odg: Prolećno oranje 2010

orao sam sad gde mi je bila paprika, to je cudo koliko je gletava zemlja, cinimi se da voda izvire gde sam prosao, ali sutra mu ide tanjiranje pa sta mu bog da :cao:
 
Odg: Prolećno oranje 2010

juce bio komsiji da uzorem bastu, posle je iso sa rotofrezerom honda, solidno odradio
ege4o6.jpg
 
Odg: Prolećno oranje 2010

Meni isto ostalo 2ha juče izneli đubar danas kad stignem sa posla ::traktor:: i cepaj još da vidim sa tastom da odmah zamnom dođe sa drljačom ...
 
Nazad
Vrh