Brokoli

komsija

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2010
Poruka
372
Lokacija
Dobanovci
Nisam pronasao nista na forumu o brokoliju, pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim nasao sam na internetu neki tekst dosta je lepo objasnjeno medjutim jedno su knjige, a drugo licna iskustva, tako da bi voleo da cujem nekog od vas. Seme,uslovi,gajenje,bolesti i stetocine....

Evo i teksta

http://www.poljoberza.net/PG16_1.aspx
 
Ja imam iskustva ali trebo bih mnogo kucati zato samo konkretno sta te interesuje,evo u kratkim crtama.Seje se za ranu proizvodnju krajem januara i birati hibride sa kracom vegetacijom,iznosi se pod plastenik pocetkom marta meseca razmak je oko 60x40cm.Za jesen seje se u krajem maja i iznosi se na stalno mesto sredinom jula.Zastita je kao i kod kupusnjaca djubrenje takodje ,nevoli jake vrucine i hoce da "protera u cvet" za sada toliko.
 
ja sejem brokoli za jesen a sorta je Liora F-1,a kao sto ti je topalovic napisao ne voli vrucine i osetljiv je na plamenjacu i na crnu pegavost(hoce cvet da mu pobrauni)
 
Koje seme mi preporucujete(gde mogu da ga pronadjem), hteo bi ove godine da probam za pocetak nesto manju povrsinu. I jos jedno pitanje koliko je zahteva kultura?
 
e cao svima moje ime je slavko i imam pitanje dali neko moze da mi kaze nesto o proizvodnji karfiola na foliji koji razmak izmedju biljaka na jednoj foliji
 
Danas prvi put sekao brokolu za nakupce cena 35 din i isekao sam 1 tonu.Nadam sea da ćemo imati još barem 2 tone.
Nije neka cena ali sta da se radi ::lose::
Kažu da slabo ide i raja nema para..
 
ljubek je napisao(la):
Danas prvi put sekao brokolu za nakupce cena 35 din i isekao sam 1 tonu.Nadam sea da ćemo imati još barem 2 tone.
Nije neka cena ali sta da se radi ::lose::
Kažu da slabo ide i raja nema para..
nije tacno na kvantsu zaperci brokola idu od 60-70 dinara za kilogram verujem da secene glavice idu skuplje
 
Ja kolega ne idem na pijacu pa mi ništa drugo ne preostaje nego da dam robu nekom drugom da je proda.Inače radim brokolu već konstantno 10 godina i pre sam radio za hladnjaču u apatinu površine su svake godine oko jutra.Trenutna cena brokole u hkladnjači apatin je 24 e. centi što izlazi nepunih 26 dinara.S obzirom da brokola ne može imati veći prinos od 12 tona po ha lako je izračunati vrednost proizvodnje.
na ove cene to što ti prodaješ kilu na placu za 120 din onda jutro brokole vredi čitavo bogatstvo.
U prevodu jebo njemačku srbija je raj na zemlji. :ppozdrav:
 
ljubek ne moraš da mi veruješ jer se neznamo ali ja na svakoj pijaci prodam 70-100 kg pa za te pare vredi izaći na pijacu naročito ako još imaš i karfiola i kelja(znači ti si za tonu brokolija dobio 35000 din,a ja sam iste pare dobio za 300 kg pa sad ti gledaj dal ti se isplati ići na pijacu)
 
Stiže mi brokoli, zanima me da li kad se ubere ona srednja glavica nastavlja da raste sa strane nove glavice i da li mu smetaju temperature oko 0 stepeni noću?
 
Zna li neko kakva je cena brokolija u Beogradu? U Novom Sadu cena varira od 60 do 120 zavisno od toga kolika je ponuda.
 
koji brokoli sejete za ranu proizvodnju?preporucuju mi chevalier,sta mislite i koja su vasa iskustva sa njim?
 
Poslednja izmena:
pocerina, za ranu proizvodnju setva je u februaru ili martu, za srednje ranu u drugoj polovini marta, a za kasnu u maju i junu.
 
Nazad
Vrh