Pioneer hibridi

0725 se extra vrsi u zrnu. Dledaj 700 fao za berac jer ako ide u cardak idite na prinos a ne na malu vlagu.
 
Za branje u klipu i ja sam kupio Po725, od 20 s.jedinica tri su prepakovana domaca , a ostale su Madjarske proizvodnje. Za kruniti ,sam uzeo P9911 isto zemlja proizvodnje Madjarska i Ulyxxe,
Tog 725 sam imao 2 Zmajvke klipa od 7t po kj. 2016 godine. Polu tvrdunac svinje jako rado jedu.
 
Sejao dve ili tri godine.... Nije bio loš... Lako se vrše,a i čisto.... Ali prošle godine mi se 9903 u istoj njivi bolje pokazao pa sam zato ovog izbacio. Mada nisu isti cenovni rang..... Teško je oceniti hibrid u jednom ataru a kamoli u potpuno različitim krajevima Srbije. Sad već kad si ga uzeo, posej ga, pa na jesen napiši utiske.
 
Taj Po725 na koji razmak u vrsti treba sejati? Kakav je prilikom branja, da li se lako čisti i da li se ne kruni? Jel i on iz grupe aqvamax? I kakav je u sušnoj godini? Hteo bih da ga probam jer me i neke komšije stalno nagovaraju da probam sa Pionirom jer dobro radim zemlji i primenim sve od potrebnih stvari - hemije i djubreta.
 
Nazad
Vrh