Pioneer hibridi

Ja sam prosle godine imao B23 i brao sam 5kj beracem i nisam bas prezadovoljan jer je imao nisku vlagu pri berbi pa je bilo i krunjenja i gubitaka,ali prinos daje dobar ali je najbolji za direktno krunjenje sa njive i na nekoliko jutara sam krunio B23 i prinos je bio oko 6500kg/jutro sa 15posto vlage :ppozdrav:
 
O tom prinosu kod mene može samo da se sanja.Sejao sam i ja B23 ali nisam bio zadovoljan,to je kukuruz za godinu ako mu se ugodi u redu ako ne onda je slabo.Sa ovima što sam naveo ja sam zadovoljan,sejaću ih i ubuduće ali ne mogu da ne spomenem AS72.Imaš li ti iskustva sa As Hibridima?
 
Seme je nabavljeno, vise nema briga... :osmeh:
i56amw.jpg

2gw9o5c.jpg

2jb4cxj.jpg

2ut5j0h.jpg

2qv6qv7.jpg

szh504.jpg

Sejemo Pioneer-ove hibride otkako su se pojavili na trzistu tako da imamo dosta iskustva sa njima. Tata je bio cak i promoter za njih a sada prodajemo njihovo seme. Izuzetno dobri hibridi ali je potrebno izabrati hibride za potrebe koje vam trebaju. Problem krunjenja B23 nije u tome sto on nije za berac vec zato sto ga je trebalo brati dosta ranije dok jos nije imao tako nisku vlagu. Ljudi obicno cekaju dok se stabiljka ne osusi a to je vecinom vec kasno za branje. :ppozdrav:
 
ja sam narucio seme pioneer hibrida ali sa PONCHOM koji se doplacuje jos 18evra po vrecici,zatosto nezelim rizikovati sa kukuruznom zlaticom,idem sejati kukuruz u kukuruz sto bi se reklo tako da je poncho obavezan tu nema sale...nadam se da ce seme stici do kraja februara.
 
Stifler je napisao(la):
ja sam narucio seme pioneer hibrida ali sa PONCHOM koji se doplacuje jos 18evra po vrecici,zatosto nezelim rizikovati sa kukuruznom zlaticom,idem sejati kukuruz u kukuruz sto bi se reklo tako da je poncho obavezan tu nema sale...nadam se da ce seme stici do kraja februara.
Nije 18 nego 8!! :nono:
 
Ja se izvinjavam, nisam bio upoznat... A zastita Poncom od kukuruzne zlatice je ravna nuli, imao lane i uverio se... Bacanje novaca...
 
Sa kojom dozom je bilo seme, sa vecom ili manjom?
Sa cim ces sad resavati problem zlatice?
 
u pravu si abro plodored je najvaziji ali kad se kukuruz duplira mora biti tretiran ponchom i to obavezno sa punom dozom da bi bio potpuno zasticen oz zlatice i drugih napasti :cao:
 
Sa punom dozom 1.25. I nikakav efekat, cak je obican jos bolje izgled'o od Ponchiranog. Ko sto drug Abro rece, samo plodored.
 
@Stifler

Ti se nisi ni predstavio a odmah si počeo nove teme da otvaraš.

Predstavi se u odgovarajućoj temi: http://poljoinfo.com/clanovi-poljoinfo-foruma/


Poncho ne može da zaštiti kukuruz od zlatice, to je samo "žvaka". To je rečeno na predavanju koje su održali kod nas ljudi iz Instituta za ratarstvo i povrtarstvo.
 
Branko kao i drugi koji dele njegovo misljenje su u pravu kuk. zlaticu resava samo plodored kod nas je bilo ove godine tako daje najbolje ne rizikovati. :nono: :ppozdrav:
 
Meni se već u drugoj godini kukuruza pojavila zlatica, bilo je poleganja, ali su ga malo one junske kiše spasile.
Ipak, rod je bio osetno manji na toj parceli.
Znači više nema kukuruz u kukuruz, nego samo plodosmena.
 
Imaio sam P-88 prinos odlican a lako se bere on je fao 690 ako se nevaram a sto se tice setve sav kukuruz mi ide na repiste. :cao:
 
Za ovaj naš teren se prošle godine kao najprinosniji pokazao V74, tako da ću verovatno taj i posejati od Pionira.
Samo čeka da vidim rasplet oko cene i pariteta.
 
Tako je Branko,Lalo...Ja sam u julu mesecu na temu Poncho i ostala hemijska sredstva ostavio par recenica a to je i bio povod da vam se pridruzim.Puna doza D12 od 1,25 placena prosle godine 4.500 din po s.j i katastrofa ljudi!Znaci sva ta prica sa Ponchom je dobro smisljena i plasirana ali konkretnih rezultata nema!!!Dzaba bacate pare,moj savet vam je plodored i to je to!Ako neko zna lek protiv dijabrotike slobodno neka nam kaze ::namigivanje::
 
ja sam več pisao o PRESTIŽU inžinjer Medić iz agro save mi je rekao da taj preparat probam da on štiti kukuruz a i neke drzge biljne vrste od žičara,pipe i između ostalog i kukuruzne zlatice kaže da on napravi oko semena zaštitni sloj od oko 5cm a i nespira ga veča količina padavina i štiti kukuruz i tokom cele vegetacije e sad koliko je to tačno neznam ja sam ga prošlr godine prvi put koristio i nisam imao problema ni sa pipom a ni sa zlaticom a možda ja zlatice i nemam ide i decilitar na setvenu jedinicu od 35000 jer sam sejao AS72
http://www.agrosava.com/ pa pročitajte pod insekticidima

za više informacija zovite

#
Južni Banat
Dipl.ing. Dušan Medić
Beograd, 063 803 6428
dmedic@agrosava.com
 
Najbolji lek za dijabrotiku je plodored.
Časopis Poljoprivredni informator je svojevremeno izdao specijalizovni broj posvećen samo kukuruzu. Tamo u vezi setve kukuruza u monokulturi i odbrane od kukuruzne zlatice piše sledeće:

Ako se ide u monokulturi, onda treba sejati kukuruz niže FAO grupe (napr. ZP 360) i to što kasnije, dakle u maju.
Usled kasnijeg nicanja i razvoja korenovog sistema, larve dijabrotike to neće moći da dočekaju, pa će poumirati od gladi.
 
Nazad
Vrh