Pioneer hibridi

svaki je dobar na svoj nacin zavisi kome zasta treba meni je dobar m34
 
Kod mene hvale F02 ja cu da probam 5h za kombajniranje pa da vidimo,prinos je 70 meteri po jutru tako bar kazu :sta:
 
fo2 je fao6.
kad ga budeš kombajnirao, cena neće biti bog zna kakva, a na troškovima sušenja će te odrati...
 
Kod nas je dobar b08 za zrno. Radimo silazu od r10 i b23, a ove cemo godine sijati i k67 za silazu nakon sto skinemo stocni grasak u 5 mjesecu.
Brza izmjena kultura donosi puno prednosti, prije svega ne rastu korovi kao kad zemlja ostane gola par mjeseci.
 
Za cabage:

Intersuje me tvoje iskustvo sa stočnim graškom.
Jednom sam ga sejao za zrno zajedno sa 15% ječma, ili zobi, više se i ne sećam tačno.
Nisam baš bio preterano oduševljen prinosom.

Ove godine sam ga posejao samog, sorta Junior, isto za zrno.
Čovek koji to radi kaže da polegne, ali ako se na kombajn ugrade podizači nema problema prilikom žetve...

Šta misliš o tome?

:sta: :sta:

---------------------------------------------------
edit by novii
Ovo je offtopic, otvorio sam temu samo o stocnom grašku.
 
Krajem nedelje sejem Florenciju, B08 i F02 Pionire; zatim Genetic Radu, sve to za vršidbu i silos.

Za kotobanju NS 640, ZP 684 i Genetic Pandu...

i naravno - kokičar.
 
cek cek, kakvu berbu ti mislis :sta:........kod mene se prosle jeseni najbolje pokazao Florencija, za vrsidbu.
 
Ama nemoj da se zavaravamo.
Pioniri su svi sa osobinom brzog otpuštanja vlage.
Nema tu pravog posla za berač.
 
Paaaaaaaaa znas kako...
Kotobanja ne mogu napraviti dovoljno, niti nadnicara naplacati...
Zato sam pristalica vrsidbe...
Da je to ispaltivo ne bi Mitrovicu u S. Pazovi kotobanje stajale prazne a on sve vrsio kombajnom.
Uostalom Pineer seme je uglavnom sa tom namenom... :D

OK Odoh sa prvobitne teme...
 
Da je generalno Pioneer za vršidbu tu se slažem, ali eto ljudi su videli da postoji i hibrid koji može u kotobanju pa ih ima koji ga i seju za svoje potrebe. Što se mene tiče za kotobanju isključivo NS640, a Pioneer ove godine prvi put sejem za vršidbu (R10), do sada sam se držao Novosađana. Inače Bane planira ove godine i svoje silose.
 
Posto nisam nasao ovu temu koja me zanima,resio sam da je postavim,inace najvise me interesuju koji hibridi pioneera su najbolji za branje i cuvanje u cardacima? sta mislite o P88 D12 i K67?
 
Te navedene nisam sejao ali reči hvale imam za R10,B08,F02.Kod nas nema sušara blizu tako da se kukuruz čuva samo u koševima.
 
Nazad
Vrh