Pioneer hibridi

Verovatno povrce :osmeh:
Tako je moj ujak se meni hvalio kako mu soja rodi preko 5t/ha bez djubriva
a ona sejana na bastovanici gde je prethodne godine baceno i stajnjaka i puno vestaka i zalivano celo leto
 
Ogledno seme nice kao vojska sve isti dan i svako zrno. Takodje imam utisak kao da ima neku hemiju nanetu za brzi porast tipa neki biostimulator. Koliko fus semena na banana trzistima provuku sve semenske kuce naprave na godisnjem nivou stetu od par miliona evra u merkantilnoj robi koja nije rodila zbog loseg semena. I? Nikom nista. Kod nas je sa Dkc 5031 i 4795 bilo po 70-80% sklopa. Dolazili promoteri i prvo kao platice stetu, kasnije nas ubedjivali kako smo farbanjem semena smanjili klijavost pa levo desno na kraju nikom nista. Ljudi skinuli te suntave njive fali po tona i jace na jutru zbog starog, promrzlog ili kakvog vec semena.
 
Glavni izgovor promoterima za lose nicanje i klijanje je farbanje semena, zemljisni herbicidi, losa priprema, losa setva. Maksimalno izbegavanje prihvatanja odgovornosti.
 
Изговор им је и делта са којом су радили, тврде да су муљали са семеном.
 
Da Delta im izgovor a na oglede donose specijal seme iz Francuske. Neka budu ajduci pa seme iz najblize poljo apoteke stave u ogled pa da vidimo ko je Milos Obilic a ko Vuk Brankovic :ppozdrav:. A sto se tice nicanja u zadnje dve godine presejavanja kod nas koliko hoces a uvek izgovor nadju te duboko te plitko, pa kukuruzu hladno (nemamo podno grejanje) pa mu duva vetar. Sto gluposti nadju. Nekada je bilo posejes Pionir i samo gledas kako trci iz njive , a sad.... jbg. Sami su sebe zakopali a krivicu nek svaljuju na koga hoce
 
Sta mislite da brze i ujednacenije nice, pionir aquamax ili dkc hd?
Ili nije vazno to, nego samo da je seme iz inostranstva :sta:
 
Treba gledati i od koga se kupuje seme, u zadnjih 10god. od kad radim sa DKC semenima nisam ni jednom imao problem sa nicanjem!
Sve dok bude potraznje za starim i jeftinim semenima bice I uvaljivanja skarta!
Kaze mi stric (78godina ima) utanjio sa lovom i da ce kupiti naj jeftinije seme sto postoji na trzistu, sta reci.
 
Prosle godine sam imao i P i DKC a farbanje semena sam uradio mesec dana pre setve i nikakvih problema sa nicanjem nije bilo ni kod jednih ni kod drugih,tako da tu teoriju zbog loseg nicanja kao posledice farbanja mogu da okace macku o rep.
 
Ko.me jenpitao za predusev odgovor je kupus.
Ameri odavno na seme nanose neke stimulatore imate to youtube.Ali svakako na ostalim parcelama sam imao slican prinos i nije bilo povrce pred usev kao i seme koje sam kupio
 
VqEnEOw.jpg
 
Deo semena pionira poruceno u Kite d.o.o dogovor je,ako cena ode dole kasnije da ce se i oni tako ponasati i da ce naci nacina da daju neki rabat i budu konkurentni. Cena trenutno po zvanicnom cenovniku pionira.
Ovo su cene bez pdv
97053307e4b65d40f4d80d9b90768a1a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Maticu, ciji je cenovnik ovo?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh