Pioneer hibridi

Posejano malo za probu hibrid P0216 predeklarisano seme iz 2013
img0046.jpg

img0048.jpg


a drugi je 9911
img0047.jpg

img0049.jpg

Danas sam čuo da je seme iz 2013 god. boljeg kvaliteta nego prošlogodišnje.
 
Tako da to nema veze sa sklopom, i retki kukuruzi nisu izneli klip.
Znači da sam ja 2012-te sanjao kako sam na jednoj njivi jedino u ~16 redi ( staro seme-loš sklop ) kukuruza još nešto i ovro a u ostalih 180,gde je bio sklop za 5-icu,skoro pa ništa?
Ne tvrdim ja da je dobar sklop glavni krivac,ali je još kako odmogao u toj suši. Znam zavisi dosta i od hibrida,ali isto tako znam i šta sam video... Retki kukuruzi jesu izneli klip!
 
Dakle mojim parcelama koje dobijaju 100 kg/kj MAP-a i 150 kg/kj ureje ova kolicina skodi!!! U kontinuitetu ova kolicina kukuruz dobije, isto i kad je predusev psenica koja dobije 100 kg/kj MAP-a, 120 kg/kj ureje i 100 do 150 AN-a ili SAN-a/kj!!! Nikad vise od 7500 kg/kj kukuruza nisam imao. Posejano na 19 ili 21cm.
Moracemo drasticno da smanjimo djubrenje da bi imali bolji prinos! Sta ja ne znam Mindjusar objasni mi??? :ppozdrav:
 
Dakle mojim parcelama koje dobijaju 100 kg/kj MAP-a i 150 kg/kj ureje ova kolicina skodi!!! U kontinuitetu ova kolicina kukuruz dobije, isto i kad je predusev psenica koja dobije 100 kg/kj MAP-a, 120 kg/kj ureje i 100 do 150 AN-a ili SAN-a/kj!!! Nikad vise od 7500 kg/kj kukuruza nisam imao. Posejano na 19 ili 21cm.
Moracemo drasticno da smanjimo djubrenje da bi imali bolji prinos! Sta ja ne znam Mindjusar objasni mi??? :ppozdrav:
Moje mišljenje da sve smanjiš 30-40% imo bi isto takve prinose to dubrenje za pšenicu apsolutno je neisplativo ja već 2-3 god u arendu idem 150kg ureje ili sana a prinosi su o.k tako da preterano dubrenje a nema kiše imo si samo trošak dzaba 300-400 kg veći prinos kad si tolko više dao za dubrivo znaci na isto se dode,al naravno nemoze se tako u nedogled mora se ići nekad i sa npk dubrivima jel samo azot na duge staze nemoze
 
Jako, jako , površno . Očit primjer za vas u Vojvodini - visok sadržaj Kalijuma a nigdje nepiše antagonizam , tj odnos prema količini Ca ili Mg . Ljudi misle da nečega imaju a ono čuči tu blokirano ......
 
E sad si Milose pravu konstataciju dao!!! Ja sam oduvek rekao da sistem rada kod nas je katastrofalan! Zamislite da nemate nikave veze gde se obavlja analiza zemljista!
Zar stvarno mislite da kad ima pola prikolice kesica zemlje ili cak punu prikolicu ili mozda i vise da ce neko da izvrsi 100% tacnost te analize???
Ama popunice formulare bez da pregleda pola materijala a mi radosni jer smo radili analizu!!!
 
Kod nas radili besplatno "analizu" (namjerno pod navodnicima ) , čak su ovi iz pss trebali sami da uzimaju uzorke , al kao nemaju vremena pa uzmite sami ponesite pametni tel i zapišite koordinate ,ja sve nisam htio al oni dosadni valda moraju da obave , aj izvadim 5 uzoraka , kad su došli rezultati nisu obilježeni tj pobrkani ... džaba ste krečili ... još razvučeni na a4 format a samo par stavki humus P,K , ph i to je to :haha: ,
koda nema ništa drugo bitno , a o fizičkim osobinama da se ne govori . I još kao neke preporuke , nidje veze , kao mi džaba tu par generacija eksperimentišemo , i učimo , i sad oni tamo iz Banjaluke znaju bolje moju zemlju ... ma nek se zabiju..
 
Upravo tako peet...meni su vadili neke prosecne preporuke iz programa njihovog gde veze sa vezom nema kada sam sam poceo da racunam nista nije bilo logicno...a da ne govorim to sto su im sve analize priblizno slicne, bar kod nas u sluzbi, proverio sam sa drugarom jednim a i ovde sam vidjao indenticne rezultate preporuka iz moje opstine! Samo stancuju iz programa tog izgleda....ne bih da zalazim u njihov posao i vredjam, ali suvise ima 'cudnih stvari' u tim njihovim rezultatima....
 
Čast izuzecima , ali ja ih neznam ovde . Prosta stvar , priče nisu bitne nego rezultati . Ovde uvjek rade oglede kukuruza pss i institut , sve bude u katalozima . Uglavnom ispod prosječni rezultati , nepismeni seljaci ih sašiju , pa o čemu onda pričamo ? Jedna jaka sjemenska kuća više im neda sjeme kaže čovjek brukaju ih.
 
Nazad
Vrh