Pioneer hibridi

Prosle godine sam na jednu vrecu koristio 1dl prestiza+1dcl vode,oko 700-800dinara po vreci,zavisi po kojoj ceni i po kom pakovanju nabavis prestiž..
Ja sam na nekim sajtovima vidio da zastitari preporucuju 500 ml na kesu semena,sto bi bila duplo veca doza vec za krompir ,po kg, i mislim da bi to trebalo da je dovoljno.Svakako da cemo pitati promotere ali nisam za bacanje para a posebno zato sto visa doza neznaci duzu zastitu.
 
Pa ako tretiranje koje sami radimo kosta 800rsd onda bez razmisljanja treba dati 1000rsd vise po vreci za vec tretirano seme.Ipak je fabricki tretman daleko precizniji i zna se da se samo najbolje partije odradjuju.
 
Pa ako tretiranje koje sami radimo kosta 800rsd onda bez razmisljanja treba dati 1000rsd vise po vreci za vec tretirano seme.Ipak je fabricki tretman daleko precizniji i zna se da se samo najbolje partije odradjuju.
Problem je u tome sto vise nema fabricke zastite,jedino staro predeklarisano seme da nabavis,ovo do nove godine sto su nudili tretirano ponchom je sve od prosle godine( staro seme tretirano, svake godine sto duze stoji gubi vise na energiji, klijavosti i samom nicanju od netretiranog pakovanja)...
 
I ove godine na mojim parcelama ce se naci iskljucivo Pionir hibridi i to sledece sorte: P9494,P1114,P0725 i P0412 sve kese uzimam tretirane sa sonidom.
 
Ja sam imao svasta od Pioneer hibrida a za ovu godinu definitivno sejem veci deo povrsina P1114 jer je vec 2 godine za redom apsolutni sampion na mojim njivama i to i u losijim uslovima gajenja je dao dobre rezultate. Uz njega razmisljam da probam 0725 i enetualno cu jos sejati neki Aquamax tipa 0412. Ostale semenske kuce ne gledam.
 
Budjav je mogao biti samo tamo gde su i ostali kukuruzi bili kisom pogodjeni u zreloj fazi pred krunjenje. Kod nas nigde nije bilo pokvarenog i to vrlo verovatno zato sto je kod mene bila majska setva.
 
Poslednja izmena:
P1114 izuzetan hibrid ali P0725 je u svim delovima atara nosio pobedu. I mogu vam reci da je P0725 (po mom vlagomeru) bio najsuvlji hibrid prosle godine sa 15,5% vlage.
 
Majska setva sigurno nije. A da je bio pogodjen kišom jeste... Kao i ostali.... Samo što ostali nisu bili toliko pokvareni. Video sam i proklijanih i kvarnih i one sa dobrim sklopom biljaka a rodom isti kao i kod biljaka lošijeg sklopa,fao 300-400-600,domaće-strane,svašta sam video al ovaj 1114 je bio ubedljivo najgori. Znam,godina je bila takva sa puno padavina ali eto čovek je pitao a ja sam napisao.
 
Nazad
Vrh