Pioneer hibridi

Promoter koji radi za Pioneer će ti isto to reći. Barem je meni rekao, da se može očekivati nekih 5% veći prinos, što je praktično neprimetno. A cena neopravdana. Negde sam i pisao o tome.
 
Sa svim semenskim kucama je ista prica. Svaki ciga svoga konja hvali. Koji Aquamaxi i HD hibridi, gluposti.
Nema tog hibrida koji ce moci da se nosi sa uslovima, ako nema dovoljno vlage i temperature ispod 35 u vreme oplodnje. Kad za tih 7 dana nema dobrih uslova da stvori klip, posle moze pasti kise i kise, sve je to djabe.
 
Aquamax.png

Samo fali treca slika da ovaj guster postane krokodil:osmeh:
 
Na promociji pionira, koji se već tradicionalno održava, govorio je Dejan Bandić. Izlaganje mu je bilo vrlo fer i govorili su realno o svakom podneblju. Bilo je roda od 3 pa do 13 t/ha, sto zaista i jeste tako.
 
Delimično realno , ja bi reko od par stotina kila po ha pa naviše.Ja sam imao 1t sa ha ali neki su imali i 500 kg sa ha .
 
Kod nas je Branko Pajic promoter. Isto je covek korektan i ima veliko iskustvo sa terena tj sta u kojem ataru uspeva od hibrida.
 
Da li su I duplo bolji ovi noviji, jeste da tu ima nekih faktora kao npr kurs eura tad I sad ali opet preteruju malo sa cenama. I DKC im takodje ne bezi mnogo.
 
Arendu sam placao 200e/kj a subvencija bila sa naftom oko 90e/kj. Izlazilo me zakup 110e/kj. Prinosi i tada su bili 11-12-13t/ha kada pokisne kao i sada. Licno mislim da prinos kukuruza je ostao na tom nivou, da toliko novih hibrida bla bla, nista se tu nije znacajno povecao prinos.
 
Takodje sam misljenja da se prinos nije nesto povecao, ali JESTE cena semena, kad se setim b23 i pregie na pocetku, pa to je bilo kukuruza i kukuruza , nista sad ne vrsem vise, samo placam skuplje seme, koje ima fensi naziv
 
Nazad
Vrh