Pioneer hibridi

Ja kad sam pitao promotera za cene on je pomenuo nesto sto me je navelo na cene vece od 3%. Voleo bih da je toliko!
 
Druze kod nas u šoru se obavezno tako kaze. Kuruzi se sade a žito seje. Za vrstu-hibrid kazemo sorta,itd. Al' dobro znam da se šališ.
Rabadžija,imala je 2015-te Peščara Mala Bosna ali nzm rezultate. Ako znaš nekoga iz peščare (možda Darka S.) pitaj njega msm da je vodio strogu evidenciju. Inace imam njivu preko puta pa sam u jesen malo usao u njihove kukuruze da vidim kakav je taj hibrid jer je i mene zanimalo. A ne bih znao koji je u pitanju da nisam spremao njihove deklaracije sa puta i moje njive i onda sam zapamtio da je u pitanju 9915.
 
Kod mene u katalogu nema 9903 i nemam pojma kakav je.Pise da ga cak nisu ni vrli na ogledu u delti u pazovi zato sto ga vetar smlatio.Moze neko nesto vise da kaze o ovom hibridu dal pada i drugo.Jel on zamena za n01?

prosle godine kod nas zamena za n01 receno 9537.

- - - - - - - - - -

kako vam se pokazao p 1114?

- - - - - - - - - -

da li je po prinosu u samom vrhu?
jeste ekstra sa prinosom, samo je kod nas u kisnoj 2014 ostavio sve klipove gore i bilo ga jako puno pokvarenog, preko 23% do toga je ovaj na vagi merio, preko nije n iteo da gleda.. ali prinos skoro tonu vise po ha od ostalih
a godinu pre nijedno kvarno sa takodje dobrim prinosom... jako duboko zrno i tanka cuka.
 
ma neznam ljudi eto mozda je to kod drugih moguce mi smo probavali i kws i dkc i ns i zemun i pioneer ali svake godine je pioneer bio bolji sa vlagom sa kilama su bili svi tu maksimalno 500 kila po ha.. ali sa vlagama katastrofa... neki i po 10% vise od pioneera iste grupe. a da nepricam o tome koliko je kombajnu lakse kad udje u pioneer mislim na adapter i na kvalitet krunjenja.
 
Kod mene na njivi,znaci imao sam zp,pioneer,syngenta pako i dkc i ubedljivo dkc najbolji i po prinosu i po vlagi on je imao 14% do su ovi ostali svi preko 15.5%-17%
 
Nazad
Vrh