Pioneer hibridi

Kao sto rece kolega Kris kako gde. Mnogi su tako razmisljali 2012 nakon kisne 2011 (bar kod nas) posejali dobar deo kao sto pise na vreci na 18 cm FAO 400 i FAO 500 sve u fulu agrotehnika pa na hektar nije bilo vise od 500-600kg zrna a treba stoku prehraniti. Doduse mnogo je faktora te godine odlucilo ne samo gustina bas je bila ekstremna susa kod nas, ali provereno znam par njih koji rade dosta kukuruza da su se lepo opekli sa tim preporucnim gustinama. Ima svakako gde moze i susi da izgura dosta gust sklop zemljiste i drugi faktori se razlikuju od sela do sela da ne pricamo o razlicitim regionima. Svakako ne treba sejati ni previse retko ali neku zlatnu sredinu moze da pronadje svako ko poznaje parcele i zemljiste koje obradjuje.
Mi smo 2012 imali veliki ogled vise semenskih kuca(od pionira,dkc...pa do zp)...setva od 18 do 26(ili2:cool:,pored toga sejali na drugim nasim njivama-NI JEDAN nije valjao...a usluzno sam takodje sejao od 18 do 30cm(kako vlasnik njive zeli)opet nista...a i clan Cici zna da je jedan od vecih poljoprivrednika sa kojim on saradjuje te godine sejao na veliko kukuruz na razmak ne veci od 14-15cm...i pogodite...ni kod njega nista...
 
Pregledao sam sajt delte i nisam nasao tu podelu pionira po grupama, ako neko ima i da ga ne mrzi neka postavi.
Ono sto ja znam je da su u 5.grupi f73, v52, v74, t36, ...u 4.f38 i 1114, u 2. grupi p0725 9721...u 1. su akvamax hibridi, cenovno najskuplji

________________________

evo te tabele


Zahvaljujem clanu bado na pomoci :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Sad sam bio na promociji pionira i iznose cijene al nemoze se popamtit posto brzo prelaze te skakljive teme i bogami je poskupo sjeme.....Sad imaju i tretirana saSonidom plus repelent Korit 420 FS i ta sjemena prelaze cijenu od 55 evra...Meni to nesto poskupo...ce vidimo
 
Meni preporučuju promoteri za malo lošiju zemlju P-9537 i P-9721 za vršidbu u zrnu,taj deo atara gde bi ih sejao leti ima dosta rose što je dobro ali isto tako u jesen teško odpušta vlagu jbg.Kakva su ova dva hibrida ako ih je neko sejao?
 
Meni preporučuju promoteri za malo lošiju zemlju P-9537 i P-9721 za vršidbu u zrnu,taj deo atara gde bi ih sejao leti ima dosta rose što je dobro ali isto tako u jesen teško odpušta vlagu jbg.Kakva su ova dva hibrida ako ih je neko sejao?
Rezultati drzavne komisije za registraciju sorti/hibrida u Madjarskoj

2cdgwuf.jpg
 
Jel neko narucivao 9721, deluje mi interesantno, ali sam cuo da ga nema kod nas trenutno, ceka se uvoz a to tek u martu :sta:

Ako nema, videcu no1 ili 9915.
 
Ima li smisla P9911 i P0023 brati u klipu na 20-25% vlage. Da li se puno kruni?

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Stigao pionir H82, ali ne lezi vraze, sada je nasa dorada a ne uvozan. Pozovemo tel da vidimo o cemu se radi kad ono proslogodisnje seme iz uvoza koje nisu prodali. Kobajagi proverili klijavost koja je preko 95% i prepakovali etiketu. Ja im se zahvalim i vratim svu kolicinu. Neverovatni su ovi iz Delte, upropastise tako dobru semensku kucu zarad licnog bogacenja na teret seljaka.::jako_besan::
 
Ne mora da znaci da je lose ako je staro. Svake godine mi ostane po nekoliko vreca viska kukuruza od raznih semenskih kuca i sledece godine ne bude problema sa nicanjem. Sto se tice belog kukuruza vise ga ne sejem zbog neizvesnosti oko prodaje. Prosle godine sam posejao dve vrece koje su mi ostale od preprosle godine i ovrsio sam ga zajedno sa zutim i sada ga jedu svinji i junad.
 
Kakva je situacija sa pionir hibridima kada se skinu tu sa oko 25% vlagea i drže u ambaru do juna jula? Čujem od par ljudi tu iz komšiluka da im je bukvalno ostahala pleva brzo otpuste vlagu, osuši se, pa kakva su vaša iskustva....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Srdjane , koliko ti je bila razlika , ako je i bila , u prinosu izmedju h82 i nekog drugog npr Pionira ? Ili ako nisi detaljno gledao , koji su mu nedostaci ?
 
H82 je bio u istom rangu kao i drugi pionirovi hibridi jedino sam ja napravio gresku sto sam ga sejao na 29cm misleci,posto je kasna grupa fao 800 da netreba sejati cesce a on nema neki veliki klip vec srednje krupan.
A jos jedno zapazanje je da je namenjen za berbu a ja sam ga skidao krajem oktobra u zrnu sa 16 posto vlage.
 
H82 je bio u istom rangu kao i drugi pionirovi hibridi jedino sam ja napravio gresku sto sam ga sejao na 29cm misleci,posto je kasna grupa fao 800 da netreba sejati cesce a on nema neki veliki klip vec srednje krupan.
A jos jedno zapazanje je da je namenjen za berbu a ja sam ga skidao krajem oktobra u zrnu sa 16 posto vlage.
Pionirov H82 je fao700.
 
Nazad
Vrh