Pioneer hibridi

sve je to relativno!npr neki hibrid kod mene na njivama se pokaze bas dobro a kod kolege nista posebno i obrnuto... treba sarati!:osmeh: prosle godine mi je najbolji bio 0216,0412 prvi podgoreo i najgore izgledao al dao dobar prinos,9911 i prosle i predprosle u vrhu!
 
Da li ce biti nekog bonusa za kupce pionirovih sj?
Jutros je nesto kratko receno u emisiji DZ, nisam obratio paznju.
Ima li neko neke informacije?
 
c4fd3018b1d888dcb05466af3d9c95fa.jpg

Cene sa pdv

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine bi probao na 2 jutra da posejem P0216 ,jel mi može neko reći utiske,čuo sam da je otporan na sušu,ali mi je jedan prijatelj rekao da ga je sejao i da je nicanje bilo očajno.
 
Marko, nijedan kukuruz nije otporan na sušu, ma šta ko pričao, ipak je to kukuruz a ne kaktus. Na takvu sušu kakvu smo mi imali lane u Južnom Banatu, trebali bi da imamo prosek 5t/kj po toj priči, a bar ja nisam imao. Jes taj aqua max malo marketing, ali činjenica je da sam bilo šta drugo posejao opet ne bih imao 5t/kj. Mislim da je dobar hibrid, sa dobrim potencijalom za rod, nije robusna biljka kao Po412 tako da ima više šansi da opstane ako duvaju vetrovi, dobro otpušta vlagu, ali opet kažem, bez kiše možeš da samo da sanjaš normalan rod u sušnoj godini. U normalnoj godini lepo rodi, ipak im je to među vodećim hibridima. A to za nicanje, u deklaraciji piše koji je % klijavosti i energija, i treba da se traži na uvid, da znaš šta kupuješ. Ipak, neki forumaši daju predost Dekalbu po pitanju nicanja, ali ja DKC nisam sejao, tako da ne mogu da ih poredim sa Pionirom.

Eto, ja toliko mogu reći, neka napišu i drugi članovi svoja iskustva. Kod mene će ga biti na oko 5kj od 30 koliko ću imati za kukuruz, a Po423 na oko 50% površine jer je jeftiniji- a mislim nimalo lošiji od I grupe.
 
Ove godine bi probao na 2 jutra da posejem P0216 ,jel mi može neko reći utiske,čuo sam da je otporan na sušu,ali mi je jedan prijatelj rekao da ga je sejao i da je nicanje bilo očajno.

Ja sam ga imao prošle godine 9911 i njega bolji je bio od kolege, jako dobro podnosi sušu,nicanje 95%. Sejano prepakovano seme( od prošle ili predprošle god.) probaj nećeš zažaliti malo je skupo seme ali u sušnoj godini opravdava cenu.Ja sam se ove godine isto odlučio umesto njega za P0423 iz razloga što je on naslednik F38 a njega sam izbacio jer mislim da se neće ponoviti prošla godina a u redovnoj godini će roditi kao i hibridi iz oslalih grupa.
 
Ove godine bi probao na 2 jutra da posejem P0216 ,jel mi može neko reći utiske,čuo sam da je otporan na sušu,ali mi je jedan prijatelj rekao da ga je sejao i da je nicanje bilo očajno.

Pisao sam jos o mom ogledu, ali vise ne znam u kojoj temi, da li Kukuruz 2015, Dekalb hibridi ili Causade???!!!
Da ponovim, imao sam na parceli od 4 kj sa istom agrotehnikom posejan jedan deo P0216, jedan deo Gasti-a i jedan deo DKC 5276. Meni se nije svidjao, u vegetaciji nije izgledao los ali na kraju Dkc je presisao ova dva! Nisam merio posebno ali kad sam vec skidao krajeve mogao sam primetiti po bunkeru na 142 da je kod 5276 vise curelo!
Nicanje na toj parceli je bilo idealno od strane sva tri hibrida!
 
Pisao sam jos o mom ogledu, ali vise ne znam u kojoj temi, da li Kukuruz 2015, Dekalb hibridi ili Causade???!!!
Da ponovim, imao sam na parceli od 4 kj sa istom agrotehnikom posejan jedan deo P0216, jedan deo Gasti-a i jedan deo DKC 5276. Meni se nije svidjao, u vegetaciji nije izgledao los ali na kraju Dkc je presisao ova dva! Nisam merio posebno ali kad sam vec skidao krajeve mogao sam primetiti po bunkeru na 142 da je kod 5276 vise curelo!
Nicanje na toj parceli je bilo idealno od strane sva tri hibrida!
Kolega ja sejem i Pioneer P0216 i Dkc5276 podjednaki su, u prinosu dobri i jedan i drugi, ali Pioneer je znatno teži, na Zmajevki 8t može da bude razlika i do 500kg u korist Pioneera.
 
To znaci da sac metoda gledajuci u bunker kombajna zna da prevari. DKC jeste laksi hibrid, to sam se uverio isto jesenas. Manji ima hektolitar od pionira. KWS bi trebalo da ima najveci hektolitar od ove tri semenske kuce.
 
Ja sam isprobavao jesenas da merim sam hektolitar cisto da mogu po skladistu i prikolicama da odredim priblizan prinos. KWS Mikado je definitivno imao najbolji hektolitar. Pratio ga je Pionir P0412. A priblizno Pioniru imao je i AS 72 iznenadjujuce i ako je imao sitnije zrno. E Dekalb nisam sejao pa ne znam, ali probacu i njega ove godine.

Sinoc sam bio na prezentaciji Pionira. Prikazivali su rezultate ogleda u mojoj opstini i Pomoravlju. Po komentarima dosta je dobar zadnje 2-3 godine P0423.
Ne zaostaje nista za skupljim aquamax hibridima u susi.
Porucio sam i njega za probu. Ako stvarno bude dobar ici ce u buducnosti na vece povrsine.
 
Nazad
Vrh