Pioneer hibridi

Ija bi voleo da cujem nesto o P0216 prvi put ga sejem ove godine a uzo sam jos i P0725 P1114 V-74 N-43
 
Za P1114 i V74 mogu da ti kažem sve najbolje. Inače P1114 mi jesenas bio preko 8 t/kj...
 
P0216 je super, ima sam ga na jednoj parceli pre dve i na prosloj na vecini i odlicno se pokazao, imao je doduse za jedan % vecu vlagu od v74 ali prinos je imao preko 7t\kj...ja sam prezadovoljan njime....
 
Sejem provereni no1 i hteo sam jos 9911 ali moja zadruga nije nabavila, i nudi mi PO023 zna li neko nesto o tom hibridu, ili je jos jako nov
 
Proverite kakvo vam je seme PO725 od deset vreća ovog hibrida seme svo crno kao da je pokvareno,slikaću da vidite šta su zapakovali seme je prošlogodišnje.
 
Kod mene izgleda ok, poneko zrno prosarano tamnijom linijom, ali daleko od toga da je crno.
Nemam bolje slike
 
Proverite kakvo vam je seme PO725 od deset vreća ovog hibrida seme svo crno kao da je pokvareno,slikaću da vidite šta su zapakovali seme je prošlogodišnje.
Pa svo seme je proslogodisnje,valjda su ga na jesen 2014 brali:osmeh:
Malo sale:osmeh:,mislim da se kod njih nista ne baca,sve ide,seme moze biti iz 2013 ili cak iz susne 2012.

- - - - - - - - - -

Moze biti i iz 2014 ali vlaga je bila velika i otud crna zrna,e sad jel ce nici ili ne?
 
Od Pioneer-a ove godine N01 (sa njim sam prezadovoljan) i po prvi put P9911 (seme iz Madjarske, izgleda lepo). Setva ce ici na razmak od 20 do 22 cm, zavisno od parcela.
 
Evo slike onog semena zvali promotera kaže da je imao prilike da vidi više partija ovakvog semena P0725 mogući uzrok previše vlage i kiše u protekloj godini,danas je turen u zemlju pa šta mu Bog da.
img0102.jpg
 
I moj je potpuno isti kao taj na slici,nije to prvi put da se desava da bude takvo seme,nista mu nefali.
 
Ove godine od Pioneer-a na probu ide 9241 i 9721. Jos jednu sansu dobija A79 (nisam zadovoljan sa otpustanjem vlage) i N01 sa 0.5 % poncha,ali samo dve vrece jer sam prosle godine drugaru pozajmio F73 sa 0.5 % poncha, a on mi vratio ovog...
 
Da li neko zna gde ima u Sapcu ili okolini da se kupi A46 covek od koga godinama nabavljam seme danas mi javlja da nije uspeo da nabavi ovaj hibrid a setva samo sto nije pocela!!! Ako je mnogo udaljeno od Sapca moze i broj polj. apoteke pa da vidim da li salju kurirskom sluzbom.
 
Gde je jeftinije seme kukuruza u Sto-vet ili Hemoslaviju ili na drugo,razmisaljam da narucim kurirskom sluzbom jer je vreca tamo jeftinija i za 1000din u odnosu kod nas. pa mi se ne bacaju 200 evrica.
 
Na koliko da posejem 0725,predusev duvan,dobio 130kg ureje po jutru,da li 21.5cm ili 23.5cm? Vidim da pisete da nesto nije kako treba sa semenom,ja ga jos nisam ni otvorio,evo sad cu bas da bacim pogled.
 
Sta preporucujete za crnnu zemlju druge klase srednje rodnu kod nas u selu bolje nema ddddd ???? Nisam sejao do sada pionir drzao sam se domaceg sada bi da pokusam //?
 
Na koliko da posejem 0725,predusev duvan,dobio 130kg ureje po jutru,da li 21.5cm ili 23.5cm? Vidim da pisete da nesto nije kako treba sa semenom,ja ga jos nisam ni otvorio,evo sad cu bas da bacim pogled.

Mi smo posejali P0725 na 21,1cm a ti možeš sejati na 23,5 ako nisi bacio ništa u jesen, jel i tvoje seme isto malo crnkasto?
 
Nazad
Vrh