Pioneer hibridi

Mene takodje,u ogledu je 1069 bio dosta bolji od 0725

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
IMT577dv uvek sam isao 250 kg i to uvek u dva puta. 100 kg u sejalicu i 150 kg u spartanje. I sejano na 24-26 cm. Obzirom da ova dva treba sejati na 21-22cm misljenja sam da bi trebao min 300 a moguce i vise max 400kg. I opet bih isao u dva puta kao do sad.
 
Jbm li ga mene strah da idem previse azota jer mi se desavalo da brze izgori kukuruz sa previse azota doduse jeste bio organskog porekla tj osoka u jesen i 250kg uree ali ko se opece :osmeh: A godinama idem 250kg/ha i setva na 21-22cm to mi neka standardna merka, u godini kao sto je 2014 prosek oko 12t/ha, u nekoj osrednjoj kao sto je ova ili 2016 oko vagon. Sad da li bi bio veci prinos nisam probao, ali drugar ide oko 300kg i nismo imali mnogo razlike u prinosima. Doduse ja sam imao u susi 2015 i 2017 veci prosek od njega sad da li je vezano sa djubrenjem ne znam. Sto rekose bolje podeli azot na dva puta urea i posle AN/KAN
 
Gledam te oglede ne zbog prinosa jer su nalupani
Vec da nadjem neku zakonitost u zemlji kao kod nas sta odgovara a sta ne.

Mims da li negde ima u digitalnom obliku katalog? Zanimaju me do fao 450.
 
Nije mi jasno kad se vec bere u klipu, sta trazite sa ranim i srednjim hibridima, ako je berac u planu, onda sto kasniji.
 
Moj ogled nema lazi nema prevare izmereno u gram .Nikakvo duvanje prinosa inostalo.Kasniji hibridi bolji u ovoj godini mada ipak mislim da je vreme za njih proslo zbog klime kojanse znacajno promenila.
Nemate potrebe da sumnjate u rezultate mozete samo da pitate nesto.
f654e7feafe9172f713aad9989e5a20e.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ja gde god sam bio na ogledu, sve je bilo verodostojno, osim sto sam pitao da taj vlagomer posude ovima na otkupu, jer nekako ovi sa otkupa uvek nadju vise.
 
@Slobapatrola
Nemas 0074 koji me zanima na ogledu. Ja vlagu sa P fao 650 od 16% nikada u zivotu nisam imao. Sto reko kolega pre mene vlagomeri kod merenja uzoraka i vlagomeri u silosima ne pricaju isti jezik.
 
Nazad
Vrh