Cena kupine za 2016 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ajmo sve kupine u vino,pa da sačekamo drugu cenu ovo se ne isplati brati,neka propadne ako treba

- - - - - - - - - -

A može i rakija da se peče
 
Od danas od prijatelja,on laže mene ja vas,a da zvanična cena nije izašla to je 100% kod mene u kraju na 4 otkupna mesta nema cene i svi isto kažu
 
Ti povecaj kolicinu secera i vode:osmeh: e stvarno je zeznuto,ove god treba da prodad 25,30t. Nema zainteresovanih.kao da se izbegava kupovina.

- - - - - - - - - -

Jedino ako sunce smanji rod ali smanjice i kvalitet.kako okrenes ne valja

- - - - - - - - - -

Cuo sam cenu 30 i 50, ni jedna ne odgovara.e kad bi sabrali bilo bi na donjoj granici

- - - - - - - - - -

Pocela berba 250 kg
 
Datum 13.jul 2016/ 15h. Okolina Valjeva
imam oko 1ha cacanke,solidan kvalitet,sve moguce ulozeno u nju ali i dalje ovi otkupljivaci kao NE ZNAJU CENU.
Neko prica da je oko 40,50,sto je ocajno,mnogi se tesi cinjenicom da je kupina pre par godina bila 15ak dinara,ali u danasnje vreme s obzirom na ulaganja cena ispod 80dinara za kilogram je cisto mizerna/bedna, al sta da radimo,niko nas ne pita nista..

Ima li ko od vas neke informacije oko cene cacanke, za 3,4 dana pocinjem berbu,a nista ne znam,samo neizvesnosti?
Da li ce sa tih mizernih 40ak dinara cena poceti da raste itd/ima li ko kakve iole validne informacije ?
hvala i zivi bili
 
Ima samo dve pouzdane i tačne,prva je nema zvanične cene i druga je da se udruženja iz cele Srbije grčevito bore za cenu od 100 - 120 din,valjda zato jos nema cene
 
Moze li mi neko poslati ovde ili na poruku informaciju koliko kosta osiguranje kupine ?

Sto se cene tice,ovo je katastrofa,Tove prase uoci Bozica,sramota.
Tragicno je sto se nagovestavaju cene od 30 do solidnih 120 dinara,a zna se kako prodje seljak u srbiji,izgleda ce ova zalosna tridesetica da nas zakaci.
 
Ja osigurao na 130 din,košta me 14000 hiljadu sam dao odmah a ostatak do 10 septembra,od toga država vraća 40% i pojedine opštine još 40%. Molim boga da padne grad al uzalud
 
Moze li mi neko poslati ovde ili na poruku informaciju koliko kosta osiguranje kupine ?

Sto se cene tice,ovo je katastrofa,Tove prase uoci Bozica,sramota.
Tragicno je sto se nagovestavaju cene od 30 do solidnih 120 dinara,a zna se kako prodje seljak u srbiji,izgleda ce ova zalosna tridesetica da nas zakaci.
Evo ja sam osigurao kupinu. procedura je da komisija dodje u zasad proceni rod. Kod mene smo se složili da imaminimum 5 tona, mada ima 7. To i nije bitno toliko, bitno je da ima roda u obimu procene ili viđše. Tih procenjenih 5 tona sam osigurao na cenu od 120 dinara i to je iznosilo 16000 din. Šesnaest hiljada. Kupina je osigurana od grada, požara itd, ali ne i od sunca i niske cene. Ako bude bilo štete od grada, komisija izađe i proceni u kolika je šteta u procentima, na primer 20 procenata od 5000 je 1000 kg i isplate mi po 120 din, što čini 120000 din

- - - - - - - - - -

Ima samo dve pouzdane i tačne,prva je nema zvanične cene i druga je da se udruženja iz cele Srbije grčevito bore za cenu od 100 - 120 din,valjda zato jos nema cene

Koliko ti je tačna i proverena informacija da se vode pregovori sa hladnjačarima? Ako je tačno da bilo ko vodi pregovore, onda nije sve izgubljeno i ima nade za ovu godinu. Ali da se ne nadamo na 100 i 120 din.
Kod mene jedan višegodišnji odkupljivač ponudio 30 din za čačanku, dobro je prošao.....
 
Znam da iz knjaževca pregovaraju a oni mi rekoše da je to na nivou Srbije,zato i nema cene,ali kolika će biti nezna se,traži se evro pa šta izađe
 
Datum 13.jul 2016/ 15h. Okolina Valjeva
imam oko 1ha cacanke,solidan kvalitet,sve moguce ulozeno u nju ali i dalje ovi otkupljivaci kao NE ZNAJU CENU.
Neko prica da je oko 40,50,sto je ocajno,mnogi se tesi cinjenicom da je kupina pre par godina bila 15ak dinara,ali u danasnje vreme s obzirom na ulaganja cena ispod 80dinara za kilogram je cisto mizerna/bedna, al sta da radimo,niko nas ne pita nista..

Ima li ko od vas neke informacije oko cene cacanke, za 3,4 dana pocinjem berbu,a nista ne znam,samo neizvesnosti?
Da li ce sa tih mizernih 40ak dinara cena poceti da raste itd/ima li ko kakve iole validne informacije ?
hvala i zivi bili
Ja danas predao i 5 branje a jos uvek se ne zna cena.Neki su poceli da placaju po 40din ali to nije zvanicno vec nesto na divlje.Hladnjacari verovatno ispipkavaju trziste pa ako im uspe uzece je po 30dinpod nekim izgovorom i ako prodje kod mucenog naroda.
 
Kolega,mnogo si crn,daj malo vedrije strane,pa mi sami formirasmo cenu od 30 din pa posle oni krivi,glavu gore idemo na stotku
 
``Umri sirotinjo`` :)
30 din kg kupine,28 din 1 litar mleka,paklica zvaka 65 dinara,paklica cigara 200dinara pa navise :)
1l mleka 28 din otkup po selima,u prodavnicama cak i 100 dinara isto to mleko iz koga je sve hranljivo povadjeno ;)
treba da nam bude jos gore kad svi cutimo i nista niko ne preduzima.. mada drzava je otisla ..da ne kazem gde..
Tuzno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh