Objekti na našim njivama

baneboss75

Član
Učlanjen(a)
20 Maj 2012
Poruka
142
Lokacija
Višnjićevo,Šid
Nisam našao temu, pa da otvorim. Ako ima, neka moderatori prebace gde treba. Imam stari ambar koji će mi smetati u dvorištu pa bih ga preneo na njivu, čisto ono kad se šta radi da se ima gde malo odmoriti. Da li neko zna šta kaže zakon, treba li mi kakva dozvola za tako nešto.
 
Trebao sam odmah znati, bez obzira što je pomoćni objekat, ipak mora dozvola, mislim da će ambar otići zimus u šporet.

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Ma za cega ti bre treba gradjevinska dozvola?Pa jel taj ambar zidan ili je od drveta?Ako je drveni ko ti moze zabraniti i traziti dozvole za izgradnju sto ces ga postaviti na njivi jednostavno drvo nije veciti materijal kao beton,cigla,blok,itd,...Znaci onda bi i jagodari koji od 4 stuba i malo trske naprave nastresnice za odmor i prodaju morali isto da traze gradjevinske dozvole slobodno ga ti postavi na njivu i ne moze ti niko nista!
 
116 strana ima za citanje, i sve diplomatski odgovori... Pola zakona u Serbia se ne postuje, jedino nasli nad nama da ga sprovode..... Licno kad bih gradio, za svaki slucaj bolje je izvaditi dozvolu nego gledati rusenje uzivo ....
 
Svakako ću proveriti u opštini šta kažu propisi, možda i prođe bez dozvole, obzirom da ima 12 kvadrata površine i od drveta je u celosti. Još jednom, hvala svima na konstruktivnim odgovorima. Preneću informacije kad ih budem imao :)
 
Bome su kod vas zakoni poostri....kod mene na selu niko ne radi dozvole za objekte.....Konkretno,ja ni od kuce nemam papire,ni stric,ni komsija..niko
 
To što vi nemate papire neznači da nisu zakonom obavezni da postoje. Ovo oko objekata na njivama je zanimljivo pitanje, posebno za ljude koji dignu plastenike u njivi pa im treba negde da odlože sretstva koja ne koriste uvek.
 
Zakon kao zakon, ebaiga...

Još nisu počeli da jure, kažnjavaju i prete rušenjem, ni po čaršijama, a kamoli po selima i zaseocima.

Takse za seljačke objekte su u krv skupe. To narihtale lokalne samouprave. Ja nisam proveravao u mojoj opštini da ne upadam u oči, ali u susednoj jesam. Da bih podigao čeličnu konstrukciju koja natkriva 144 metra kvadratna, dozvola košta oko 1.800 EUR, pa još obavezan projekt licenciranog inženjera i naravno odmah ulazi u osnovicu za oporezivanje, manje više, kao da je stambeni objekat na Terazijama.

A ja planiram da me izgradnja, materijal i ruke, košta do 1.200 EUR.

Pošten seljak je u problemu. Ako nešto postavi bez dozvole, naći će se sutra pogan da mu to ruši i da ga za primer drugima strpa u aps. Ako ide po slovu zakona to nikakve ekonomske logike nema.

Pa ti budi pametan moj brate
 
To što vi nemate papire neznači da nisu zakonom obavezni da postoje. Ovo oko objekata na njivama je zanimljivo pitanje, posebno za ljude koji dignu plastenike u njivi pa im treba negde da odlože sretstva koja ne koriste uvek.
Upravo ove jeseni podizem malinjak tako da mi jedan takav objekat treba za sitne alatke. 'bem li ga koliko će koštati videćemo

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
To što vi nemate papire neznači da nisu zakonom obavezni da postoje. Ovo oko objekata na njivama je zanimljivo pitanje, posebno za ljude koji dignu plastenike u njivi pa im treba negde da odlože sretstva koja ne koriste uvek.

Po zakonu sigurno trebaju,al nije jos steglo da se na selu nemoze napravit objekat a da se prije toga ne urade papiri.
 
Treba ti dozvola za rušenje i dozvola za gradnju,upravo prolazim kroz istu situaciju samo ga ne nosim na njivu nego sa jednog kraja dvorista u drugu(svega 8-9 meteri)
 
pa jel to gradjevinsko ili poljoprivredno zemljiste? Licno kad bi nesto gradio, ne bi im trazio dozvolu u zivotu, za sta bre dozvolu? Pola Srbije izgradjeno na crno
 
Na poljoprivrednom zemljištu možeš graditi objekte za unapređenje poljoprivredne proizvodnje, farme, skladišta, objekte za primarnu preradu i obradu, vodozahvate, kao i porodične stambene objekte, salaše.
 
Nazad
Vrh