Cena semenskog kukuruza

Evo danas sam se raspitivao za ostatak sema:
Syngenta Pako Heliko i Sincero sa zastitom(Force zea) 5100
DKC 5276 novo seme 128e na vece kolicine odobravaju popust
Ns-sanac
 
Ratar golubinci,vrhunske cene,:haha:
2s6slc5.jpg


- - - - - - - - - -

Bas bi mu narucio ovaj hibrid Kassius,zanima me kako bi ga nabavio...
 
Prvo kod nas su ove cene u proseku 500 a i vise dinara manje,a drugo imaju cene hibrida koji uopste vise i ne postoje.

5550 dinara do 31.januara,sta ce biti na prolece 7000?
 
Ne, mi bi trebali da uzmemo robu, pa da im kazemo, da ne znamo kad cemo platiti, i ne znamo jos cenu, ali za nedelju dve cemo znati cenu, pa ako vam se svidja cena, mozemo isplatiti, ako ne onda cekajte decembar-januar, mozda ce i skociti cena :haha: - kao oni nama na prijemu. Zamisli tako da kupim traktor ili auto, udjem u salon oteram, i samo im kazem ovo gore :svinja:
Inace dugo niz god. kupujem u martu seme (ponekad i u aprilu, zavisi kakve su vremenske prilike...).
 
Zvao poljoapoteku Ratar Golubinci cena za prvu grupu DKC je 161evro, druga grupa 140evra.
Pioneer prva grupa 5950dinara.
 
Dkc je i ove godine uvezao istu količinu semena kao i prošle godine, iz proverenih izvora znam... Nekih hibrida nema za više od 1000 ha, tako ko želi da dobije ono što hoće nek naručuje, posle će morati nda uzme ono što ima...
 
Dkc je i ove godine uvezao istu količinu semena kao i prošle godine, iz proverenih izvora znam... Nekih hibrida nema za više od 1000 ha, tako ko želi da dobije ono što hoće nek naručuje, posle će morati nda uzme ono što ima...
Ako su uvezli ko prosle znaci opet će biti viška jel kolko znamo prošle god imje ostalo semena a ako bude i ove isto tako ? Ti izvori neznam kolko mugu biti tačni nije valjda dasu već uvezli svo seme toje samo dase stvori psihički nedostatak i ljudi odma navale
 
Pogledajte na savacoop ovogodisnje deklaracije za semena DKC,skoro svo seme je iz 2014 i 2015 godine.A ni ostale kuce nisu bolje....
 
Deklaracije iz Sava coop-a su seme koje je ostalo od prošle godine, za ovogodišnje seme nisu još stavljene deklaracije... Ja sam samo napisao šta sam čuo, a svako može da radi ko šta hoći i da nabavlja seme koje hoće...

Pisamo je i na forumu da su ljudi čekali kao da će cena semena biti jeftinija pred setvu, međutim ostali su bez traženih hibrida...

Što se tiče DKC-a cene su skoro iste ko prošle godine...
 
Zvao sam i pitao Savacoop i kazu da su sve deklaracije za ovogodisnju setvenu sezonu,znaci to je sto je za ovu godinu,a ko je pismen i sam moze videti kad je izdata deklaracija i do kad vazi....

Redovno pratim taj sajt i deklaracije za DKC su postavljene pre 10-ak dana

- - - - - - - - - -

http://www.savacoop.rs/strana/download

- - - - - - - - - -

Cuveni DKC,malo imaju prenaduvane cene za ove parametre,klijavost 91%,energija 84%,zdravstveno stanje "u obilju"
http://www.savacoop.rs/deklaracije/Kukuruz/DKC/DKC 5170/2017.06.30. dkc 5170 part. H-4-050-0670.pdf
 
Da ima i novog semena 2016 ali klijavost 94%(po meni je to OK) za nekog je to malo.

Kod nas je prosle godine bilo predeklarisanog mnogo a puna cena,pisalo se o tome....
 
Nazad
Vrh