Cena semenskog kukuruza

Marko za celu godinu od 1.1. 2012. - 31.12. 2012. palo 384 litre. Šta reći.
 
@sale ratar
Upravo kao sto sam mislio. Da skidas iskljucivo u zrnu kao ja onda bi imao drugaciji izbor hibrida. Fao 600 i 700, nasi hibridi su potpuno konkurentni stranim.

Nista to nije cudno sto manje fao grupe su superiornije stranih hibrida od nasih. Do pre 5-6 godina izuzetno mali procenat je krunio na njivi, te cinjenica vlaga je bila potpuno nevazna. Sada se to promenilo. Porucujem vlasnicima, organizatorima razvoja domacih kuca da uloze sredstva u fao 300 i 400 i narocito na brzo otpustanje vlage. Ako se pojavi domaci hibrid koji moze da mi da slicne prinose kao pionir f73, dkc 4590, pionir n01 rado cu ga sejati, cak sta vise izbacicu pionir.
 
Marko za celu godinu od 1.1. 2012. - 31.12. 2012. palo 384 litre. Šta reći.
Ужас, и ми скоро толико. Онда дефинитивно знаш да радиш посао. Уз добру земљу, наравно, чим имаш такве приносе са тим падавинама.
 
@sale ratar
Upravo kao sto sam mislio. Da skidas iskljucivo u zrnu kao ja onda bi imao drugaciji izbor hibrida. Fao 600 i 700, nasi hibridi su potpuno konkurentni stranim.

Nista to nije cudno sto manje fao grupe su superiornije stranih hibrida od nasih. Do pre 5-6 godina izuzetno mali procenat je krunio na njivi, te cinjenica vlaga je bila potpuno nevazna. Sada se to promenilo. Porucujem vlasnicima, organizatorima razvoja domacih kuca da uloze sredstva u fao 300 i 400 i narocito na brzo otpustanje vlage. Ako se pojavi domaci hibrid koji moze da mi da slicne prinose kao pionir f73, dkc 4590, pionir n01 rado cu ga sejati, cak sta vise izbacicu pionir.

Nisi pratio na casu,takvih hibrida itekako ima.
 
Poslednja izmena:
321048_493321590717880_62818150_n.jpg
 
Mislim da je kranje bezobrazno staviti takve cene za stare hibride poput florencije i colombe.
Ne moze mene niko ubediti da su ti hibridi rodniji,od recimo novojih ns,zp ili as u istim fao grupama.
A znamo da su nasi kud i kamo jeftiniji.
 
Neznam kako je u vasem kraju ali kod nas 90% ove godine samo pionir hibridi najbolje se pokazali a domaci u mom slucaju ni zrno jer su mi podbacili prosle godine uzas i dzaba da ih daju nebih uzeo.
 
Za Po216 sam ocekivao dosta vise, posto je aquamax. Mada ga ja necu sejati nikako, dok ne prodje kroz oglede par godina
 
sada sam zvao NS seme i pitao imaju li u prodaji seme i koja je cena konkretno NS-6030 i NS-5051 i kažu biće semena posle 15-og februara i tada će se znati i cena
 
Mislim da se ceka da se zavrsi neki seminar agronoma na zlatiboru, pa da osacuju konkurenciju i postave cene. Tako nekako sam cuo, i ako je istina jako neozbiljno je to sve. Samo zp ima cene i na tome im svaka cast :bravo:
 
@rasa02
Pratio sam na casu. Nisam dobro (dovoljno dobro) napisao. Nije jedini faktor prinos, vec i vlaga u vrsidbi. 2012 je vecina kukuruza imala jus vlagu (tu mislim na rane hibride), ali bice i kisnih godina kad ce vlaga biti problem. Inace od zp mi se dopada 560 i 600 (mislim da nisam omasio oznake). Obecavam da cu posejati jedan zp fao 300-400 po tvojoj preporuci. A ti mi preporuci koji da uzmem. Bice zajedno sa 5276 i f73 a ti preporuci koji hibrid?
 
Sad sam se vratio iz poljoapoteke, bio da narucim seme kukuruza. DKC hibridi cena 143-150 eura po vreci samo neznaju da li je ili nije uracunat pdv.
 
Mislim da je doza 0.5 1000 din + pdv, a doza 1.25 2000 din + pdv. Jedino neznam koliki je ovde pdv za ponco, 8%, 20%?
 
@bojcetic
Od novih hibrida mozes posejati ZP427 ili ZP454 a od starijih ZP341 ili ZP434,imaces i dobar prinos i nisku vlagu u vreme vrsidbe.Sledece godine ce Institut Zemun Polje imati i jos nekoliko novih hibrida FAO grupa 300 i 400.
 
Nazad
Vrh