Cena soje rod 2016

Tetka Viktorija ce reci koja ce cena biti...dobro poznata stvar veci rod manja cena manji rod veca cena i uvek smo na istom....cim se ponadamo malo da cemo zivnuti izvirimo iz rupe ko misevi a oni prut pa po glavi mars dole...
 
kod nas se od ovih kisa koliko sam vidio soja sili ko blesava ode u vis ali daleko spratovi nema tu neke kilaze, jos pogotovo ako opali sad zega.... mislim da ce biti bar 5 dinara skuplja od lane...
 
Treba i da rodi 2t/kj... Ok, za sad obecava, ali sve je to slabo, sta cemo sa proslom godinom kad je rodilo 500-1000 kg/kj... Inace kod nas jako malo soje posejano, mozda nekih 150kj u celom ataru, spram prosle godine 1000kj+++
 
Kad su ljudi alavi i misle sve sad i odmah soja nije takva kultura.Treba je sejati u kontinuitetu pa kad te opali svake 2-3 god dobro te digne uvek je ona isplativa ma sta ko pricao za SAD!U mom ataru takodje jako malo u odnosu na proslu god jbg sad kukaju sto nismo sejali....puno ljudi izgube i filozofiji a godine odose...
 
Ako soja bude 35 din kg ove godine,bice dobro,nema nista od dobre cene,kad zetva krene ode cena na dno,jesu povrsine smanjene,ali ce rod biti bolji,bio je lane rod jadan,a cena 38-42 dinara...
 
Ako nepadne kiša u narednih par dana neće biti baš tako dobar rod kao što se pretpostavlja. Treba malo ući u nju i pogledati a ne samo konstatovati sa uvratina.
 
Ako soja bude 35 din kg ove godine,bice dobro,nema nista od dobre cene,kad zetva krene ode cena na dno,jesu povrsine smanjene,ali ce rod biti bolji,bio je lane rod jadan,a cena 38-42 dinara...
Pedja, ne mozes reci u ime drugih da cena od 35 din je dobra! Mozda tebi odgovara sto ne znaci da i drugima. Prinos je relativna stvar i nije jednak po regionima, negde je bilo vise kise negde manje! Pogledaj i saberi sve okolnosti od toga koliko su subvencionisane drzave u okruzenju i na toj ceni kako oni prolaze sa nekim prosecnim prinosom a kako mi!
 
Lokalni skladištar.Odeš,prodaš,potpišeš ugovor i pare legnu u toku dana.Meni je iskreno ta cena mala.
 
Ja sam jedan deo planiranog roda ugovorio po 44 dinara al pare po isporuci ,bez obzira koja cena tad bila,ma nema tu pameti.
 
Pedja, ne mozes reci u ime drugih da cena od 35 din je dobra! Mozda tebi odgovara sto ne znaci da i drugima. Prinos je relativna stvar i nije jednak po regionima, negde je bilo vise kise negde manje! Pogledaj i saberi sve okolnosti od toga koliko su subvencionisane drzave u okruzenju i na toj ceni kako oni prolaze sa nekim prosecnim prinosom a kako mi!
Nismo se razumeli,nisam ja misljenja da je 35 dinara dobra cena za soju,nego da sumnjam da ce lesinari dozvoliti da bude veca cena od te koju sam naveo,voleo bih ja da ona bude makar 42 din kg....

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
ja bih voleo da rod prebaci 26 metara po jutru,onda cu biti zadovoljan i sa 320 eura/t.:cool:
 
Nazad
Vrh