Cena soje rod 2016

Mene komšija juče pitao da li hoću da unapred prodam rod ovogodišnje soje po 50 din. s' tim da bi plaćanje bilo po predaji soje. Bio sam nešto tad nadrndan pa ga nisam pitao da li je ozbiljan ili me zafrkava. Pitaću ga sutra...
 
cekaj bre.da zakljucim robu po nekoj ceni a pare kad stigne roba?onda cu da zakljucim kad stigne roba. sto da se ja vezem za tebe i cenu a ti meni ne dajes pare unapred?
ko je ovde prost sam ja prost ili vi
 
Da li ste misljenja da ce cena soje ovogodisnjeg roda krenuti sa istom cenom od 40 din kao i prosle jeseni?!!!
Mislim da je prošle godine krenula od 38 a završila na 40 dinara u žetvi. Prema mojim saznanjima ove jeseni kreće od 300 evra po toni što je oko 37 dinara.
 
Pitao sam komšiju, nije zafrkancija već ozbiljno. U Bečeju neko nudi te uslove.
 
Nama je soja isplaćena po 42 din u žetvi, a što se tiče cene za ovu godinu neće biti manja od 45 din prema mojim saznanjima.
 
Nije mi jasno kako mozete biti nezadovoljni sa cenom od 50 din.! Evo ja ponavljam da mi sutra neko isplati avans na toj ceni ne bi se ni minut udvostrucio!
Dakle ne novac prilikom predaje robe vec sutra! Prodao bi bar 70 % a mozda i vise, od nekog prosecnog prinosa koji ocekujem sa povrsine od 70 kj!!!
 
Peet pa ti si se uvek borio za cene,ne zaleci se mozda ce i 70 dinara bito malo,daleko je vrsidba ko zna sta nas sve ceka.
 
Peet pa ti si se uvek borio za cene,ne zaleci se mozda ce i 70 dinara bito malo,daleko je vrsidba ko zna sta nas sve ceka.
Kao i svako od nas i ja zelim istu cenu kao sto si naveo u postu ali ne treba zaboraviti gde zivimo, koga imamo na vlast i koliko se zalazu za dobre cene poljop. proizvoda!!!
Tako da cena od 70 din/kg soje je nemoguca misija!!!
 
Nazad
Vrh