Cena soje rod 2016

6% je cc 3,5 din. Ne verujem da ce kasnije prebaciti 61.5 din i ako prebqci veliki je rizik.
 
Ma ja imam malo soje na lageru, a ti novci su već unapred potrošeni. Tako da u ponedeljak to rešavam...
 
Evo da vam napisem jednu situaciju, da kazem interesantnu. Nekima sam vec pricao o tome, ali da znate s kim saradjujemo (nisu samo oni takvi).
Postavicu i poruku, koju sam njima poslao. Do danasnjeg dana nismo dobili odgovor na ovu poruku. Vec smo - naravno - kontaktirali advokata.
Ova situacija se desila sa proslogodisnjom rodom, ovog proleca. Ove godine smo dobili informaciju od magacionera, da moze da se predaje soja, ne na lager, ali cemo dobiti akontacionu cenu od 39 dinara (sa pdv-om). Cini mi se da smo i ove godine nagrabusili, i necemo dobiti "razliku" - trazeci to bilo kad.
Do sad nisam postavio ovo, jer nisam znao da li ce doci do sudkog sukoba. Na zalost moracemo prekinuti saradnju sa njima.

Pisem Vam u saglasnosti nosioca gazdinstva u vezi situacije koje smo u toku jucerasnjeg i danasnjeg dana razmatrali preko vise telefonskih razgovora sa magacionerom iz Novog Miloseva i sekretarica Mio Mar Agrar.

U ponedeljak 13. 03. 2017. smo saznali od magacionera da nemamo soju na raspolaganju (na lageru) kod Vas.

Soju smo predali (potvrda za prijem) 18. 09. 2016. Od tadasnjeg radnika (ko je vagao prikolice) smo dobili informaciju (u dva navrata, jer je roba izneta u dve ture), da imamo mogucnost lagerovanja soje, kao sto je to bio obicaj, i praksa prethodnih godina, kako i za soju, tako i za ostale kulture (kukuruz, psenica). Od tad nismo dobili obavestenje ni o ceni soje (nismo potpisali ugovor o prodaji), ni o prodaji roba, ni informacije o lageru – tacnije: da ne moze da se roba usluzno cuva u Mio Mar Agrar.

Racun koji koristi poljoprivredno gazdinstvo ne salje mesecne izvestaje o uplatama i isplatama, takodje ne salje ni sms poruke na telefon kao obavestenje.

Da smo znali da trebamo prodati soju cim predamo, ne bi radili robnu razmenu za mineralno djubrivo tokom jeseni za psenicu, vec za soju. Takodje ne bi naplacivali psenicu po 15 dinara po kilogramu sa PDV-om, nego bi racunali na to, da ce stici pare za soju.

U pondeljak 13. 03. 2017. je nosilac gazdinstva proverio u internet banci - koji nije koristio od prodaje psenice, to jest od septembra 2016, kad je psenica realizovana i isplacena po 15 dinara po kilogramu sa PDV-om na zahtev prodavca - i na racunu je poslednja uplata bila sredinom oktobra 2017. u iznosu od xxxxxx dinara. Isti je kontaktirao Mio Mar Agrar preko telefona (023525509), i na insistiranje sekretarica je objasnila da soje nema na lageru, i da je roba isplacena po 38 dinara po kilogramu sa PDV-om, iako nisu ni trazili ni dobili saglasnost proizvodjaca za tu rabotu. Proizvodjac nije bio ni obavesten o prodji, kao ni o promenama sto su se dogodile u usluznom skladistenju. Nosilac gazdinstva je predlozio da ce on obaviti bankarsku transakciju, i da ce da vrati pare firmi Mio Mar Agrar, jer on nije bio saglasan sa prodajom u tom trenutku. Sekretarica je to odbila, i rekla je da to nije njihova nadleznost.

Na danasnji dan (14. 03. 2017.) nosilac gazdinstva (t.j. njegov sin) ujutru izmedju 8 i 9 sati je nazvao Mio Mar Agrar na gore navedenom broju, i insistirao je da se situacija resi sa kompromisom. Poljoprivredno gazdinstvo nije nameravao da prodaje svu kolicinu soje u ovom trenutku, ali je preko telefonskog razgovora izasao u susret, i nudio firmi ovo kao opciju. Sekretarica je rekla preko telefona da ce da obavesti svog sefa Marka, ko ce nazvati nekog od proizvodjaca, i on ce dati konacan odgovor, kad se zavrsi sastanak na kom je on bio. Posle toga u 12:19 sin nosioca je nazvao drugi put Mio Mar Agrar, i dobio odgovor od sekretarice da sef firme ne razume kako nosilac gazdinstva nije primetio da su pare stigle na racun, i da nije zainteresovan za kompromis. Zaleci dugogodisnju saradnju sa firmom Mio Mar Agrar proizvodjac je teskog srca dodao da ce razmatrati situaciju sa porodicom i advokatom: kakve mere moze poljoprivredno gazdinstvo dalje da preduzme. Sekretarica je naglasila da bi i njozi bilo zao dugogodisnjeg kooperanta, ali nema nista, da se radi. Ona je rekla da ce obavestiti svog sefa Marka, i da ce on da nam javi kakve su opcije za resenje situacije. Oba telefonska partnera su naglasila da bi bilo najbolje da se situacija resi van suda. Do sad smo vise puta telefonirali (na danasnji dan dva puta: ujutru, i poslepodne), ali nismo dobili poziv od sefa firme Mio Mar Agrar.

Da li Mio Mar Agrar ima kod sebe ugovor o prodaji koji je potpisao nosilac poljoprivrednog gazdinstva? Ako jeste, molimo Vas da skenirate, i posaljite to proizvodjacu, na poznatu e-mail adresu! Ako nemate, zasto je soja prodata bez saglasnosti proizvodjaca? Zasto nismo obavesteni o prodaji i o ceni soje u trenutku prodaje?

Nadam se da cemo moci da resimo ovu situaciju van suda.

Hvala Vam na saradnji, s postovanjem:


No, da znate...
 
Jedno je prijem , drugo je obračun. Radim u toj branši, znam koje zakonske odredbe moraju biti ispunjene. Potvrda o aktivnom poljo.gazdinstvu, potpisana prijemnica, potpisan otkup, potpisana pdv priznanica -posle uplate. Nisi potpisao obračun, znači nisi se saglasio sa cenom tj želeo si da ostaviš na lageru. Kreni sudskim putem, angažuj advokata da im pošalje dopis, kad se uke... traži da plate advokata i da ti daju tvoju robu, ili obračunaju po ceni koja je realna...a ne po 15 dinara ili 36.
 
Arpade znas sta je lekcije iz ovoga???? ocisti podkrovje ili pokrij cardak OSB plocom i lageruj kuci !!!soja je uvek ispod 15% vlage ni zizak ne ne jede soju i prodaas kada ti odgovara cena!!!ne ovako mucis se tuzba tu i tamo to ce da potraje potraje.......... i na sudu uvek mali covek najebe kao mi mali poljoprivrednici(sejaci) mi smo uvek bili i u istoriji robovi judi "najnizeg ranga"!!firme su jake imaju svoje advokate i veze vezice i da ne nabrajam kave korupcije i u kojoj su sranci itd.. da ne nabrajam daje.....
 
Jedno je prijem , drugo je obračun. Radim u toj branši, znam koje zakonske odredbe moraju biti ispunjene. Potvrda o aktivnom poljo.gazdinstvu, potpisana prijemnica, potpisan otkup, potpisana pdv priznanica -posle uplate. Nisi potpisao obračun, znači nisi se saglasio sa cenom tj želeo si da ostaviš na lageru. Kreni sudskim putem, angažuj advokata da im pošalje dopis, kad se uke... traži da plate advokata i da ti daju tvoju robu, ili obračunaju po ceni koja je realna...a ne po 15 dinara ili 36.

Nije to drzava... da mi posalju par celava... nemam nameru da gubim zivce i pare na to. "TREZIGLAVIC" je u pravu... Na zalost, ali jeste.
 
Nazad
Vrh