Cena soje rod 2016

Nisam , trebalo bi da mi pošalju mailom formu ugovora ali navodno još nisu zvršili . Sutra imamo u našoj opštini savjetovanje o uljaricama gdje će biti i par otkupljivača . Jesi li radio dosad sa Bimalom , kažu jedino da "malo više odbijaju " ?
Radili smo duzi niz godina,odbijali su dosta jer su imali i robe,po 30 kamiona iz Srbije sa suncokretom cekalo svaki dan ispred uljare.i ja cekam taj ugovor za ovu godinu.
 
Daj Bojke koje formiranje ,ja sa 50 kj+ uljarica ovde kao koperant nisam interesantan nikome.
Naravno ko ostavi na lager ima trošak,ko donese od kuće ima "trošak" obrni okreni niko nema nema cenu sa berze.To potpisujum, bar što se mog sela tiče i okoline,kada bi Cici napisao kako je u njegovom mestu bio bih zahvalan,čujem da duvaju neki neki novi vetrovi.
jedan otkupljivac tu kod nas u selu placa cenu sa berze +pdv samo lager uzima od 1 novembra i 1% ulaz 1% izlaz
 
Mozda osnovna cena i manji PDV.Ulaz se vec obracunava skoro kod svih ali izlaz samo kad prodajes trecem licu.
 
Danas i Ja dogovorio jednu količinu za 49.5 din sa pdv , probao na 50 din al nije prošo. (kućni lager bez "odbitaka"):osmeh:
 
Cujem da je 46 i dosta je nerealna cena! Ocigledna manipulacija sa koperantima koji ostavljaju soju na lageru!
Zato Boze zdravlja od jeseni vise je nece videti kod njih!
 
I ja sam sinoć čuo da je sa lagera 46,ne bih baš to nazvao manipulacijom. Kod nas niko nema uslove da fizički čuva robu u svom magacinu tako da je ta robo jesenas otišla "negde" to čuvanje mora neko da plati.
Ja takođe organizujem da roba završi kući pa kako bude.
 
Ja dogovorio da odvučem ujutru na silos po 50,30, kod mene u Kaću

- - - - - - - - - -

Ja dogovorio da odvučem ujutru na silos po 50,30, kod mene u Kaću
 
Nazad
Vrh