IMT 5100-5136 diskusija, dorade-prepravke

A da ali ako je palio možda si pumpu stavio mrvicu na kasnije paljenje.
Jesi označio kako je bila
 
Iz mog iskustva sa S46 i ts 46
Paljenje mora biti malo kasnije
Pogon Bosch pumpe je jako komplikovan i dobije luft i ako ga ostaviš malo pomerenog lepše radi na punom gasu, doduše malo teze pali


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Tako je i moj palio iako je glava bila uradjena, pumpa dobra i dizne, motor solidan
kad je motor uradjen pali odlicno ali opet ne kao 577

A kako je dobro palio sa starom pumpom? O ova što je stavljena odrađena..... Morat ću provjeriti paljenje, tj točku ubrizgavanja, vjerojatno tu nešto još neštima......

Jer paljenje se može štimati na pumpi, zakretanjem, i na zupčaniku pomoćnog pogona kod razvoda, na onom vratilu što ide do kompresora.....
 
Npr 539 upali trenutno, nezavergla u prazno, ništa...... 560 zavergla 3-4 puta, đuro đaković, torpedo i deutz motor neradi par mjeseci i upali na 2-3 kruga......

Moram skinuti pločicu na pumpi, tamo su oznake, pa ću vidjeti jel se poklapaju...... Mislim da ubrizgavanje treba biti 10,77mm prije gornje mrtve točke......ili u stupnjevima za s46 je valjda 30 stupnjeva, a za ts 46, isto 30stupnjeva, provjereno u tablicama
 
Ima li netko poluge hidraulika za 5106?
Imam gore malo duže, sjetvospremač sam zakačio bez problema, al plug nemogu nikako, imam veliki i jaki toplink, i fali još možda 20cm......

- - - - - - - - - -

Za početak, i na brzinu, prvo ću skratiti poluge, prije skračivanja od centra svornjaka do centra je 99cm,nakon skračivanja bude 83cm.....valjda će biti dobro, pa ako mi netko može izmjeriti koliko je u originalu......

 
Освежавам фарбу, струју, кочнице, пињон,обртомер. Механички засада је добар, мотор је рађен, мењач такође колико знам. Мало му је хидраулика проблематична. Један цилиндар сам сервисирао, треба и други, пумпа или нешто друго се чује да куцка када је подигнут. Има ту посла, мало по мало.
 
Ручна ради али хвата само један точак. Мењам комплет гумице па ћу видети онда да ли ће бити другачије или је проблем "унутра".
Јавим се ако затреба, хвала.
Видим сада да су ове слике баш мизерне, Сликам сутра тако како је тренутно да се може бар нешто видети.
 
Oвако је тренутно.
 
Sve 5, samo mi teško pročitati što si napisao......

Nekako bi više volio da je i moj bez dv.....
 
To ću odraditi poslije oranja, treba srediti da necuri ulje na semerinzima...... I prepraviti ukopčalicu na ručno..... Koliko sam sada izorao s njim, nije mi trebala prednja vuča.....
 
Pa kažeš da bi volio da je BEZ dv... ja ti kažem kako ćeš lako napraviti da bude kao da nema prednju vuču... Samo povadi poluosovine van da ne klepeću zglobovi bez veze i izvrni graničnike za skretanje da povećaš alšlag i eto je brena bez DV.

Ja ni ne pomišljam ući u neki posao da ne uključim prednju vuču, pogotovo što su veći IMT traktori bolesni na KT par u zadnjem kraju, prednja vuča ga dosta rastereti a pomogne po ovim mojim čukama da nemaš pojma koliko.

Ne bih više bio bez DV na velikom traktoru nikad
 
Nazad
Vrh