Plug - osnovna tema

ako gazda daje garanciju,pa sto covek lepo ne pokaze sta i kako?
 
Moj obrtač okreće sa jednim crevom....
Post je spojen: [time]1282677982[/time]
_________________________________________________
Moj obrtač okreće sa jednim crevom....
 
Ma video sam dosta obrtača sa jednim crevom ali su svi imali ili jednu ili čak dve opruge sa strane na trouglu pored klipa.Ovaj nema i ne vidi se da je igde fabrički bilo mesto.Ima samo jedan veoma debeo feder u toj prednjoj gredi ispod tog hidrauličnog klipa.Možda je i to -to. :sta:
 
Gledao sam Pottinger plugove, jako mi lepo izgledaju. Za cenu nisam pitao ali verujem da je u rangu Kvernerlanda. ::namigivanje::
 
Ovaj moj je stvarno kompletan i skroz fabrički.Sve je na njemu indentično i u veoma dobrom stanju.Nigde nije varen što je naj bitnije kod kupovine polovnog pluga.Znam da je to sadašnji potinger ali ovome na pločici piše landsberg i još neka oznaka sa slovima tipa B-xxx
 
Jel zna neko kakav je ovo plug? Kupio sam ga danas za 75 evra.

n3m69w.jpg


34dptw2.jpg
 
Nije poljski, neki njemački Gebrueder Eberhardt (neka fabrika iz Ulm-a, kupio ih Mengele davno). Maloprije mi je sestra javila koja je marka, pa sam proguglao, ta fabrika je osnovana 1854 godine i oni su praktično "izmislili" plug. Kupio sam njega (75E), frezu 160cm (75E) i neku mnogo zahebanu drljaču (20E), ukupno 170E. Neki lik će mi do dopremiti iz Njemačke za 200E do kuće i to je to, pa ću prodati moj stari Batuje plug i drljaču, a sebi ostaviti ove stvari. Plug je fakat ekstra, imam dosta slika (sestra i zet slikali), moze da se pomjera desno (ubio se za odoravanje), ima dobar točak i još i crtalo, oba lemeša gotovo nova (sve stari njemački čelik!!), visoki klirens, mislim da ću s njim moći da zaoravam i kukuruzovinu (samo da je više ne palim, srce me zaboli kad je vidim kako gori). Kad stignu stvari, probaćemo pa ću staviti slike, nikad nisam ranije vidio ovakav niti čuo za tu marku (i freza i drljača su ista ta marka).
 
Evo mog Landsberga tj. sadašnji Pottinger
2vskzkl.jpg

wm1icz.jpg

14e6rtf.jpg

Prezadovoljan sam kako radi mada je klirens mogao biti viši za nekih 10-tak cm.
 
Opet ja o konjazi i sl...radi se o drugu koji ima Case 955 xl i sa njim vuce Vogel plug m850,na srednjoj rupi su zakosene glave pluga a ona osovina za koju se kaci traktor pomerana skroz u desno do samog kraja,koji je to zahvat pluga ??
 
Nazad
Vrh