Plug - osnovna tema

mogu ti reci da nisu, gledao sam u Agropanonci kad sam bio sve Alplerove masine su masivne i to dosta.. podrivac sa tri radna tela ima neke belegije sacuvaj boze debele..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Znam jedan kod nas je kupio četvorobrazdnog obrtača i Claas nije mogao da ga nosi borio se s njim pa je ubrzo prodat
 
Poslednja izmena:
Paracinac koliko je kostao ?? Mozda i pise ali mi je promaklo :osmeh: Meni bi jedan ovakav bas legao
platio sam ga 6,200e.. da sam uzeo predpluznike, crtala, resetkaste daske i plus tocak gumeni izneo bi me skoro devet i nesto.. ovako mogu da dokupim za sad je ovo dovoljno ovako.. sa kojom bi ti masinom da ga vuces?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Deutz Fahr 95ks treba da vuce, ali kad budem resio da pazarim videcemo koji ce biti ali ovaj deluje pristojno. Ali bar jos godinu-dve ce da vuce ravnjak
 
https://imgur.com/a/m45qYx3 Ako moze misljenje o ovom plugu.

Izcitao sam dosta temu, vidim da se spominu od 2x 12" najvise 756.25 , 756.20 , 754, slavonac, posavac ...
OLT Alkar. 12 coli, glave iste kao na starom Slavoncu jedino je rama druga. Solidan plug. Za 558 mačji kašalj jedino nisam bas siguran oko zaoravanja kukuruzovine. I probaj da nađeš noviji model sa ručicom za štelovanje koljenaste osovine. Ovaj ima na šaraf pa je to malo nepraktično.
 
Jel ima neko pojma kakvi su plugovi Grčki Kariotakis , imam priliku da uzmem 4-brazni obrtač rešetkaste daske sa točkom i deflektorima ...hidraulično podešavanje brazdi za 5000 ili možda manje nekorišteno ali ima 5 godina kako stoji !
 
@ mali.alen

Listam oglase i bas je slab izbor u rasinskom okrugu.Onaj plug iz mog prethodnog posta ima isto takvo stelovanje ali covek koji je stavio oglas nema da odgovori koji je to plug niti da mi da informaciju o klirensu... Ovaj alkar mi je zapao za oko a rucica mislim da moze da se namonita i od nekog drugog pluga.

Samo je pitanje kakve su mu dakse posto mislim da ih retko koji kovac pravi i nisu sigurno kvlaitetea kao fabricke.

@ grunt

Moze fabricki bez rezanja, varenja... ?
 
Imam ja alkar 2, ali bi trebalo da je 10coli. Skuplja dara nego mera sa prepravkama, plus su raonici skuplji od IMT.
 
Miksan,ako nadjes nekog leoparda 14 coli ili ti 2x35 kupuj to i ne razmisljaj mani se plugova sa niskim klirensom ako mislis da zaoravas kukuruzovinu i da nemas problema s gusenjem.Izuzetno lako se vuce bice ti taman za 558.Ja za rakovicom 60 vucem imt 757 i orem s njim u svim uslovima mogu reci da sam se preporodio iako je namenjen malo jacim traktorima i on ti je dobar izbor.
 
Нема 558 шта да тражи са леопардом 2х35 једино ако је веома лако земљиште, за њега је адекватан 756.
 
Čime si ljuštio farbu? Jesi polio sa nečim ili mehanički?
onaj skid boje iz farbare smo koristili

- - - - - - - - - -

platio sam ga 6,200e.. da sam uzeo predpluznike, crtala, resetkaste daske i plus tocak gumeni izneo bi me skoro devet i nesto.. ovako mogu da dokupim za sad je ovo dovoljno ovako.. sa kojom bi ti masinom da ga vuces?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
moj aydin je bio 6.200 sa pdv sa crtalom i predpluznjacima i gumenim tockom
k2-Ex3R_S9llIQ_f8-8rR444ejWzDeKCPSj6OVKzTbhm7pLSzWyu_4dAerrKeCFM7yD-8WQyFc-X9zMwdZeAkg-1dZMqZxeb0CooQkhBaJW-bBqG_lGjLGHqrXhfsNWeYV-pm0P07DQYvjx1FrHykBZzEpEAVcIaFeTwGAfdEVRQK6TmY6ygDFKbSAl96olfqsFDXXWdapY3-4mDGfSI4bhKLJjldIHuZ8I4voqJlHDJArtCK_BzZOQ1k69LO9v0FiwqaphDHsqSiQlUvRA9Ic40s_ISIbmWvLwu2WtVGaap8F07RmLGPcuRJ-es6Ff3aiPURSXBQSXlD6u1PqSYuhEruPil3uIv4CWkp_QM-k58x6iU1Ui3eTdbySi_eG3-moxBU3CPBp7dvhB-Eyk_3Csz18B7Lga5SDFysdNbDc51atTEmdp4Inp90BX4qU_XORRR7t0uAN-WuMvqa2omC8cxMPCNxJskFBCMgJDvnaouR9CGwuVjJjTXP4UCmgO6g-rMePXYt2xkRylg9PI5kPxAzQIlqXZBOAgaSb88MgVVz3AeHEPXccY6G5ArOfVthwqZpV9gH3EtO-XbDJTzl5a0E6_GmDO6o-HY0NkSH7GJdqREjg05-h_nGVDhRRE=w1223-h917-no
 
Nazad
Vrh