Plug - osnovna tema

koliki je klirens i rastojanje pluznih tela ovog trobrazdnog lemkena :cao:
 
Moj nosi oznaku D 23/48K,klirens je 52 a razmak 80,dobar plug samo mi je mali za 558 a sa 540 nemogu da ga vucem trebalo bi da skidam zadnje staklo jer se plug rucno okrece :ppozdrav:
 
Moj je 3 brazde! oznaku nevidim nigde nikakvu... Planiram da ga probam sa ursusom 904...
 
Ima li neko Consum plugove?Cuo sam da nisu losi i da imaju raonike i daske VN.
Da li je to tacno? :ppozdrav:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Tacno je da imaju VN pluzna tela, al je konstrukcijsko resenje daleko od VN-a.
Pa nemoz' kopija da bude k'o ili bolja od originala,a da..... :ppozdrav:
Negde na forumu dal' je u temi plug ili mozda oranje neznam tacno video sam sliku ako se nevaram Consumovog trobrazdnog pluga sa nekim Torpedom e sad koga nemrzi neka trazi a ko je postavio sliku ako ga isto ne mrzi neka stavi ponovo.......... :ppozdrav:
 
pozdrav za sve. ja sam relativno nov pa da se predstavim "zoran bozic" .citao sam vasa misljenja o plugovima pa da se ukljucim kako kaze "Dragce". vec duze vreme imam leopard plug 2X14 coli i vucem ga sa 558 bez ikakvih problema. od skoro sam kupio 577 dw i plug leopard 3x14 coli i ne znam kako ce ga vuci. sto se tice plugova leopard (krivi gredelj) je jako dobar plug samo za njega treba znati uraditi raonike inace ce biti tesko oranje. ako neko ina iskustva sa 577 i trobraznim plugom neka kaze svoje misljenje.
 
koceljevac je napisao(la):
pozdrav za sve. ja sam relativno nov pa da se predstavim "zoran bozic" .citao sam vasa misljenja o plugovima pa da se ukljucim kako kaze "Dragce". vec duze vreme imam leopard plug 2X14 coli i vucem ga sa 558 bez ikakvih problema. od skoro sam kupio 577 dw i plug leopard 3x14 coli i ne znam kako ce ga vuci. sto se tice plugova leopard (krivi gredelj) je jako dobar plug samo za njega treba znati uraditi raonike inace ce biti tesko oranje. ako neko ina iskustva sa 577 i trobraznim plugom neka kaze svoje misljenje.
Vidi ovako. U ovoj temi je verovatno vec 95% stvari vezanih za plug receno, ali vredi ponoviti jos jednom. Svako selo, cak i svaki deo atara nekog sela se razlikuje za tezinu oranja. Kod mene ima delova gde bi 577 ladno vukao imt 757.30 na "propisanoj dubini", a ima opet nekoliko kilometara pored zemlja gde 757.30 i imt 577 nemaju sta da traze. Jako mnogo zavisi i od pluga. Da nisam video svojim ocima ne bih verovao, koliko se Vogel & Noot lakse vuce nego IMT, Lemind... Potom da li je resetkasta daska ili puna. Kvernerland nikad nisam video u radu ali verujem da se jos lakse vuce od Vogela. Sve u svemu kombinacija imt 577 + 3*14 plug po meni kvalitetno radi samo u laksim zemljistima, a da pritom njiva nije preterano ugazena.
:cao:
 
E moji momci vi se gadjate brazdama a kod mene 560 nema sta da trazi sa 2*14 u 1brzoj,samo u 3 sporoj moze da vuce.

577 je odlican za 2*14 u svim uslovima,a mogao bi i 2*16
 
Za kvalitetno oranje racunica je sledeca, 1 Ks za 1 cm radnog zahvata na dubini od 25-28 cm.
Ovo vazi za moj atar gde je zemlja srednje teska do teska za obradu.
 
Nazad
Vrh