Plug - osnovna tema

Da bez tog nece u njivu nego sam mislio i da ojacam sredinu tu iza upora sa plocevinama ali ce izgledati ruzno ali neznam da li ce biti dovoljan samo upor i na trecu glavu?Inace imam i rita da orem

Dobar upor na 3. glavu vrijedi više nego ojačanja pločevinama.
 
Gde kupiti daske i nastavak daske za imt 755 plug?

Gde su kvalitetni vidim razlicita misljenja po forumima.

Hudjik, mgmplamen, plamen, čantvirkse...
 
Objasnite me kakav upor imaju obrtači sa 3,4,5 glave???

S obzirom na to da na okretače nije moguće dodati upor, mora se kod projektiranja to uzeti u obzir. Ili se baš ne proslave, kao što reče kolega Ristaa. Ovaj vogel sa slike ima upor prema drugoj glavi. Za normalno oranje bi to trebalo biti dovoljno. Da je postojeći upor malo iza druge glave, a ne ispred bilo bi puno bolje za trobrazdni plug. Ovako s dodatnim uporom znatno rasterećuje gredu. Ako se već želi plug dodatno ojačati, onda je po meni upor jednostavnije i kvalitetnije rješenje nego ojačanje pločevinama. Nadam se da je sada jasnije zašto sam sugerirao upor u prošlom postu. :ppozdrav:
 
S obzirom na to da na okretače nije moguće dodati upor, mora se kod projektiranja to uzeti u obzir. Ili se baš ne proslave, kao što reče kolega Ristaa. Ovaj vogel sa slike ima upor prema drugoj glavi. Za normalno oranje bi to trebalo biti dovoljno. Da je postojeći upor malo iza druge glave, a ne ispred bilo bi puno bolje za trobrazdni plug. Ovako s dodatnim uporom znatno rasterećuje gredu. Ako se već želi plug dodatno ojačati, onda je po meni upor jednostavnije i kvalitetnije rješenje nego ojačanje pločevinama. Nadam se da je sada jasnije zašto sam sugerirao upor u prošlom postu. :ppozdrav:
Po mom mišljenju ne treba tu ništa stavljati ili zavariti samo treba normalno agregatirati i koristiti, taj traktor od 90 ks neće pokidati :)
 
Slusajuci tudja iskustva desavalo se da se takvi vogeli polome na pola inace lepo oru ali kad se ojaca bice puska {a i ja se necu svaki cas trzati jel tu plug ili nije}
 
Nema on bez veze točak. kad se plug osloni na točak, neće samo tako lako pući nego kao kad ga se "drži" na finom hidrauliku. Točak je usko grlo i kukuruzovina štopa pa ga mnogi dižu ili skidaju. u dodu se vadi plug iz zemlje a ni to ne valja raditi, nego treba stati i kad se u rikverc krene polako ga vaditi iz zemlje. dosta vas ima na forumu ruske traktore koji vuku te vogele i skoro pa i nema plugova koji nisu polomljeni. Ore se smrznuto zemljište, cima se na hidrauliku jer štopa pošto je nizak a moje je neko mišljenje da oni koji su taj plug dizajnirali nisu u vidu imali kombajn bez nekog vida usitnjavača kukuruzovine pa taj plug u usitnjenoj masi radi sasvim fino...

Za ono za šta je projektiran, taj plug je sasvim uredno napravljen, to što ga ljudi vuku sa 120ks traktorom, to nije problem proizvođača, to je nepravilno agregatiranje stroja...
 
Dovukao ovo gvozdje danas u dvoriste. 757 sa kverneland daskama, nadam se da nisam pogresio.
91bfb4854986ff1f724da1d73e5ab605.jpg
413a21ac3a9eff6bf30b6003259e62de.jpg
881961e1dd99ebbcb1085fa667409144.jpg
4a6b2ff9aaa9d88beffd387db9c5ccbb.jpg


Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Dobra stvar je sto se dosta brzo ofarba:osmeh: ja sam pre dosta vremena farbao 756,doduse i sad mi stoji napolje i bledi ali iovako imam dosta boje tako da mi nije preterano bitno.Koliko je bio?
 
Farba mi je uvek bila najmanje bitna stvar, bitno da on lepo radi. Ocistio sam daske i namazao, sad cekam da se malo prosusi pa da ga pustim u brazdu. Cena je 250e.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Ne znam ko je toliko lud da ti takav plug proda za tako male pare. Cestitke na kupovini. Deluje veoma dobro. Na trecoj slici mi se cini da je plug prav tj da nije kriv. Jednako je rastojanje izmedju raonika i betona. Ovi deflektori su se lose pokazali. Ja sam ih kupio i prodao. Nikako nisu lepo radili. Mozda budu ok na tvom tipu zemljista. Pravi izbor si napravio :ppozdrav:
 
Ne znam ko je toliko lud da ti takav plug proda za tako male pare. Cestitke na kupovini. Deluje veoma dobro. Na trecoj slici mi se cini da je plug prav tj da nije kriv. Jednako je rastojanje izmedju raonika i betona. Ovi deflektori su se lose pokazali. Ja sam ih kupio i prodao. Nikako nisu lepo radili. Mozda budu ok na tvom tipu zemljista. Pravi izbor si napravio :ppozdrav:
Hvala kolega! Veruj mi da sam se i sam zacudio i nisam ni hteo pregovarati oko cene. Sto se tice da li je ravan ili ne, merio sam ga izduz i popreko i deluje ravan. Inace imam ovakve deflektore na leopardu i nisam nikako zadovoljan, tako da ili cu traziti neke druge ili cu uzeti predpluznjake, jos se nisam odlucio. Jedino sto me odbija od predpluznjaka je snaga traktora posto je na granici za ovaj plug. Jel ima neko preporuku za dobre deflektore?

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
 
Sta fali ovim deflektorima? Imam iste i ne vidim da lose ra:ppozdrav:de posao...kako uopste primetiti da ne rade dobro :sta: Ja znam samo da dok nisam imao njih, klot, da je bilo dosta nejednako oranje, sad finije izgleda....Ja isto pikiram 577.20 da zameni 756, cuo sam od dosta ljudi a i ovde su mi rekli da bolje i lakse vuce 560 i da je to pravi plug...svaka cast za cenu!
 
Nazad
Vrh