Plug - osnovna tema

Pa nije ni skup...pa polovno crtalo od imt je na vasaru toliki novaca...
Jesi orao sa njim? Utisci?
 
Meni se uopšte ne svidja rešenje kacenja nosaca glava za ram,pa te savne cevi...na oko ko da se deca majstora zajebavala.
 
Ovaj plug mi je odgovarao zbog isporuke na kucnu adresu a i placanja ( kad budem imao a ne bude mi trebalo) tj.bar do Nove godine....

Za Unlu je trebalo na gomili iskesirati 1190e plus tocak....jbg valjda ovaj bomet nece biti bas tako loš...

Stric ima slican poljski plug agro an mach nekih 15 godina i sluzi ga zadovoljavajuce...
 
Kao što sad nekome treba kombajn pa su facebook grupe pune novodoteranih strojeva al te stvari se kupuju van sezone, to valjda svi znaju...

Čovjek riješio da kupi plug i neka mu je sretno s njim.
 
Po svemu sudeci mozda je najbolje da se kupe neka radna tela,da se napravi greda i ostalo po volji.

ja mislio sebi slagati glave od vogela na olta.....glava u plamenu 200€ kod huđika 350€......pa olt je trošan, ovako sve dobijem novo......i još uvijek gledam ako se odlučim za jeftiniju varijantu, a to je 400€ za dvobrazni od 14" plug.....da li se isplati takav posao, i koliko je ta glava kvaliteta, i to je rešetkasta daska.....
 
tesko se nalaze
dvobrazni ili trobrazni plugovi. mislim na ravnjake. uglavnom obrtaci

- - - - - - - - - -

https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/11883619/lemken-sukov vlasnik kaze glave su od lemkena visina 80 razmak 100 stelovanje 30-35-40 molim mislenja o plugu

Stoji na betonu a prednja brazda OČIGLEDNO bježi prema nazad. Glave su možda po lemken licenci to je Poljski plug, navodno su solidni al kod njih je zemlja pjeskulja pa poljske strojeve za naše podneblje treba uzeti s rezervom.
 
ja mislio sebi slagati glave od vogela na olta.....glava u plamenu 200€ kod huđika 350€......pa olt je trošan, ovako sve dobijem novo......i još uvijek gledam ako se odlučim za jeftiniju varijantu, a to je 400€ za dvobrazni od 14" plug.....da li se isplati takav posao, i koliko je ta glava kvaliteta, i to je rešetkasta daska.....
Onda iskopiras i ram od vogela,nadjes nekoga da ti isece i isavija sve,gredu kupis...toga bar ima
 
U plamena raonici nevaljaju,nisu ni za sta,a hudjikovi su dobri,jesu skuplji al su dobri,zato predpostavljam da i glave nisu kvalit
 
Sigurno su i duplo bolji!raonici kao da su drveni,trose se samo tako!probaj kupi pa ces vidjeti!
 
Nazad
Vrh