Plug - osnovna tema

Bilo je takvih plugova doskora na jednom otpadu na kilo da se kupe.
 
zorancile je napisao(la):
A ljudi sad kupuju takve iz uvoza, i daju silne pare...
Pa nemoj tako to je ipak Lemken,Vogel,Kverneland iz 80,83,85,86,.......a ovi nasi u to vreme nisu valjali e pa je...e se sad,kad sam pogledao katalog IMT 1988 godine pa mi smo bili bre super opremljeni sta vise nismo mnogo kasnili za je..nom jevropom e sad je druga prica..... ::lose::
 
Jedno pitanjce: da li bi IMT 539 mogao da vuče trobrazni rešetkasti plug?
 
Dobro, ko pita ne skita! :)

Bilo bi lepo maknuti se sa jednobraznog barem na dvobrazni. Jeste da jednobrazni najbolje prevrće, itd. ali kad moraš milion krugova da napraviš da bi uopšte primetio da si se pomerio iz jednog mesta... Baš zna da čoveku ide na živce.

A kontao sam pošto rešetkasti plug smanjuje potrebnu silu vuče ne znam koliko desetina posto, pomislih da bi bilo dobro rešenje za moj problem. :)

Sve u svemu, hvala vam na odgovorima! :ppozdrav:
 
Ne znam, je li ima potrebe da na kraj svakog posta napišem: "AKO MI PITANJE NEMA SMISLA, OPROSTITE, POČETNIK SAM!"?? :haha: :haha: :haha:
 
North ARMY je napisao(la):
Smanjuje 20-30%,ali jbg pretera ga sa jednobraznog na 3 brazni...
"Tri puta meri jednom seci" e tako i sa pitanjima prvo razmisli pa onda pitaj da nebi bilo ovo-ono , al stvarno brate pretera ga za medalju tri brazde resetkasti,pa i ako smanjuje otpor neznaci da je 100% lakse da se vuce a po tvom pitanju nije 100% nego 150% mislim sto kaze Zoran Radmilovic u neznam kom delu Radovan III "CEKAJ,SMIRI SE MALO,SMIRI SE MALO" e tako i ti za ubuduce da znades............. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Znači, brate, IZVINI...

Blago meni pa se ovde svako sem mene rodio naučen.
Ako vam je mrsko odgovarati na glupa pitanja, a vi ih onda preskočite.
 
Attila M. je napisao(la):
Znači, brate, IZVINI...

Blago meni pa se ovde svako sem mene rodio naučen.
Ako vam je mrsko odgovarati na glupa pitanja, a vi ih onda preskočite.
Izvini i ti ako si se nasao uvredjen , i niko se nije rodio naucen ali jedino sto nam svima preostaje kad nam nesto nije jasno ili neznamo a nebi da trcimo ispred rude da neispadnemo kojekakvi , da koristimo LOGIKU znaci logicno je da resetka smanjuje otpor ali ne i potrebnu snagu za vucom pluga u tolikoj meri,samo se ti drzi nas da kazem starijih vukova , sa foruma ja sam ovde od V.2008. tako da ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: , naucices se .......... :ppozdrav:
 
IMT-550 je napisao(la):
Attila M. je napisao(la):
Znači, brate, IZVINI...

Blago meni pa se ovde svako sem mene rodio naučen.
Ako vam je mrsko odgovarati na glupa pitanja, a vi ih onda preskočite.
Izvini i ti ako si se nasao uvredjen , i niko se nije rodio naucen ali jedino sto nam svima preostaje kad nam nesto nije jasno ili neznamo a nebi da trcimo ispred rude da neispadnemo kojekakvi , da koristimo LOGIKU znaci logicno je da resetka smanjuje otpor ali ne i potrebnu snagu za vucom pluga u tolikoj meri,samo se ti drzi nas da kazem starijih vukova , sa foruma ja sam ovde od V.2008. tako da ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: , naucices se .......... :ppozdrav:

U mom selu nema ni jedan rešetkasti plug, tako da nemam kod koga da se raspitam šta je i kako je. A i na sajmu sam video samo obrtače. Te već mogu da skontam da ne može da vuče moj traktor.

A što se uvređenosti tiče, ne kužim zašto takva potreba da kad neko postavi glupo pitanje, drugi automatski moraju da ga utabaju... Mene su barem učili da nema glupih pitanja samo glupih odgovora.
 
Attila M. je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Attila M. je napisao(la):
Znači, brate, IZVINI...

Blago meni pa se ovde svako sem mene rodio naučen.
Ako vam je mrsko odgovarati na glupa pitanja, a vi ih onda preskočite.
Izvini i ti ako si se nasao uvredjen , i niko se nije rodio naucen ali jedino sto nam svima preostaje kad nam nesto nije jasno ili neznamo a nebi da trcimo ispred rude da neispadnemo kojekakvi , da koristimo LOGIKU znaci logicno je da resetka smanjuje otpor ali ne i potrebnu snagu za vucom pluga u tolikoj meri,samo se ti drzi nas da kazem starijih vukova , sa foruma ja sam ovde od V.2008. tako da ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: , naucices se .......... :ppozdrav:

U mom selu nema ni jedan rešetkasti plug, tako da nemam kod koga da se raspitam šta je i kako je. A i na sajmu sam video samo obrtače. Te već mogu da skontam da ne može da vuče moj traktor.

A što se uvređenosti tiče, ne kužim zašto takva potreba da kad neko postavi glupo pitanje, drugi automatski moraju da ga utabaju... Mene su barem učili da nema glupih pitanja samo glupih odgovora.
Druze odosmo ja i ti :off_topic: :off_topic: :off_topic: eto izvini jos jedared i svako pitanje ima odgovor kakvo god da je i kakav god da je tako i ovo tvoje,ali nema veze eto da kazem moje misljenje mozda bi mogao da vuce 755 resetkasti ili neki drugi manjeg klirensa i zahvata ali mnogo sporije nego 1 brazdni i to sa mnogo manjim zahvatom i dubinom,ali posto je 539 takvo konstrukcijsko resenje za Vojvodinu ne pomisljaj dve brazde sa normalnim zahvatom 50-60-70 i dubinom 25-28-30 , a sto se tice Srbije i planinskih mesta oni vuku 2 brazde ali u vecini slucajeva samo nizbrdo i to su sve prolecnja oranja znaci plitko 10-15 cm , biljne mase nema i to je jedini izlaz i resenje,pozdravljm te drugar......
 
Dvobrazdni plug koji mogu da vuku IMT 533 i 539 je OLT PTO-2.25, ovaj plug se lakse vuce od IMT-ovih i bolje zaorava biljne ostatke a za oranje basta nema boljeg :D http://www.olt.hr/Plugovi_ravnjaci.htm
2yoxvzm.jpg
 
Nazad
Vrh