Plug - osnovna tema

Ja sam imao 756.2 vukao sa imt 560 i super je bilo i kupio sam od coveka plug dve godine star 756.3 i vukao ga sa Belarusom 920 i nije krivljen niti krljan plug ali jednostavni nismo mogli da ga ustelujemo da ore 30 i +30 a da oranje bude lepo i ravno. Na 20 je orao idealno ali sto dublje to je gore oranje bilo.
 


Zavrseno sa suncokretistom prelazimo na tuluziniste ;)

Kod mene je na 35 skroz žuta zemlja.

Danas sam imao malo problema sa IMT 610.14. Pošto sad imam vremena na pretek, hteo sam da što bolje uštelujem plug i pomerao sam malo kolenastu osovinu (izvukao sam je još malčice u desnu stranu). Međutim, posle mi se desilo da se kolenasta sama pomerila (zajedno sa onim karikama za fiksiranje i ručicom). Sad sam te karike stegao još jače (okasti na vilasti pa tako), ali opet nisam smeo ne znam koliko da vučem ključ jer te karike mogu da puknu. Na starom plugu mi se to bilo desilo pa sam kod strugara paravio gvozdene karike (mnogo jače nego ove). Ajd sad i te karike, ali ova ručica sa kockom je teški shit. Ja sam tu kocku navarivao pa posle polako brusio, ali opet se pojavi zazor. Sad manje više zbog položaja kolena, već se i smakne na kolenastoj ako je kupa gura... Jel ima neko pojma pošto su ručice sa uzengijom, mislim da je to mnogooo bolje rešenje...
 
Sam naravis uzengiju. Odrezes s postojece rucice dio na koji ide kocka i zavaris flah s dvije rupe kroz koje uzengija treba proci. i to je rijesena stvar, pod uvjerom da je gornji dio rucke ispravan.

Mislim da se nije rodio vlasnik IMT pluga koji BAR jednom u zivotu nije muke mucio s tom blesavom kockom na rucici, postoji vise jednostavnijih i boljih rjesenja ali eto, oni se odlucili za kockicu ;)


To inace izgleda ovako:






Ova rucka je bila na OLT 4x14" tako da za 2x14" nece biti nikakvih problema ni s jednom uzengijom od ovakve mekane navojne sipke.
 
Poslednja izmena:
Radio sam jer inace odrzavam 25 hidraulicnih agregata na poslu. Redukcije i redukcije i redukcije jer ventil "kocka" koja je inace patentirana stize u izvedbi gde su izlazi u colovnim navojima kao i jedan ulaz dok je drugi ulazi (P) u metrickom navoju. Sklop ventila se moze naci od 11000 pa do 150e (kako ko koga zaje#e).
Inace ima samo jednog proizvodjaca i oznaka mu je VRAP 60/80 DE ako je u pitanju trobrazni obrtac dok za vece plugove idu i ventili veceg protoka.
Podesi se pritisak prelaza na samom ventilu i on dalje radi kako je konstruisan.
Inace je obezbedjen sa nepovratnim ventilima u oba smera tako da je plug stalno pod pritiskom i ne moze da se desi da upusta tokom oranja. Treba voditi racuna o hodu klipa jer nisu problem krajnji polozaji nego polozaj kada je klip uvucen zbog dobijanja pravog vaganja pluga u srednjoj putanji obrtanja. Ako je duzi onda nece moci da ga dovede u vagu zbog duzine samog cilindra u skupljenom polozaju pa ce ga stalno gurati u istu stranu a ako cilindar ima manji hod onda se nece dobiti poravnanje sa piramidom u grajnjiem polozaju rotacije.
Sve ostalo odradi razvodnik na traktoru i ventil ogranicenja pritiska sam izbaci rucicu u neutral kada plug zavrsu rotaciju oko svoje ose.
Pitao sam ovde oko nekih sitnica u vezi celog sklopa al sam slabo dobio informacija. Srecom, pomogla mi je sema hidraulicnog sklopa tzv "kocka ventila".
Nisam radio sebi vec usluzno.
Za plugove sa vario sistemom takodje postoji ventil sa 4 izvoda gde on prilikom rotacije smanji zahvat maksimalno kako bi cilindru bilo lakse da okrene plug. Izvedbu sam odradio celicnim besavnim cevima u izvedbi sa usecnim prstenovima
 
Dali neko moze da mi objasni dali moze da se steluje brzina okretanja pluga ako moze kako inace upitanju jer rabe star 120
 
Nazad
Vrh