Plug - osnovna tema

eberhart bi mogao, a za ovaj prvi ott vec bi morao imati prednje tegove, mada ja mislim da bi na 12 coli vukao

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ipak pala oduka na plamen raonike Uzeo juče na vašaru 3000 din samooštreci sa izmenjivim vrhom. Valjda se nece baš pokriviti. Hudjik bio 5000 sa izmenjivim vrhom pa mi malo falilo u novčaniku želje da ga ispraznim.
 
Pa svi privatnici rade tako, jedina razlika je u tome što svega par njih navaruje elektrodu odole a svi ostali odgore.
 
Pa raonik se trosi odozdola tako da tvrdi sloj treba biti odozgora. Vidio sam da ljudi "ostre" raonike brusilicom s gornje strane sto nije ispravno. Nije uopce ispravno ostriti raonik brusilicom al ajde ako bas mora onda s donje strane.
 
Bubu mozes li reci ko tu gde se mogu kupiti ti pravi kaljeni raonici. Ja sam se sam preračunao da je bolje da kupim ove nego da nosim na oštrenje stare. Em su tupi posle 20 kj oranja em rupe su loše pa.se.ubi dok ih skinem. Nadam se da ce izdrzati da se.ne uvijaju prilikom oranja. A ako sreca posluzi mozda i naidje obrtač za moje potrebe.
 
Bell Impex iz Malog Idjosa radi uvozne . Sticajm okolnosti imam jedan nov a on kada ga kvrcnes sa nekim metalnim ima pravi zvuk dok je domaci kao kada kvrcnes tepsiju . Dali ima bolje ne znam al i ovi od njih su vise nego ok .
 
Bubu mozes li reci ko tu gde se mogu kupiti ti pravi kaljeni raonici. Ja sam se sam preračunao da je bolje da kupim ove nego da nosim na oštrenje stare. Em su tupi posle 20 kj oranja em rupe su loše pa.se.ubi dok ih skinem. Nadam se da ce izdrzati da se.ne uvijaju prilikom oranja. A ako sreca posluzi mozda i naidje obrtač za moje potrebe.

Mikron Sirig. Malo se u startu plati vise ali traje barem 3x duze. To smo par puta probali i vise ne menjamo firmu.
 
Bubu zbog tih peripetija Mikron nisam ni zvao. Malo sam se dvoumio imaju li alternativu za domaći plug, pa nisam ni zvao. No, izgleda da će Dukej prvi zvati, ili mi se samo čini, možda je on već pazario.
Bel impex nije bio na vašaru, a telefonom nisam stekao neki utisak kvaliteta. Iako je Matic preporucio, varijanta naoštriti brusilicom me je u startu odbilla od njihovih raonika.
U svakom slučaju hvala za info.
 
Bubu zbog tih peripetija Mikron nisam ni zvao. Malo sam se dvoumio imaju li alternativu za domaći plug, pa nisam ni zvao. No, izgleda da će Dukej prvi zvati, ili mi se samo čini, možda je on već pazario.
Bel impex nije bio na vašaru, a telefonom nisam stekao neki utisak kvaliteta. Iako je Matic preporucio, varijanta naoštriti brusilicom me je u startu odbilla od njihovih raonika.
U svakom slučaju hvala za info.

Ja sam jesenas kupio od Zelenke (Temerin) dva raonika sa izmenjivim vrhom za 757 (40e kom.), tako da sad nemam potrebe za novim raonicima. Pošto ja radim malo zemlje trebalo bi da mi traju godinama (pod uslovom da ih ne iskrivim na nešto), pa sad iskustva ne mogu da podelim na osnovu jedne godine.
Kad sam bio kod njega pitao sam ga za kvalitet materijala i da mi uporedi sa uvoznim raonicima tipa Original Frank i čovek mi je otvoreno rekao da manje više svi privatnici rade raonike od sličnog materijala, da su slabiji od manganskih čelika, ali da je i cena takva. On je više insistirao na geometriji raonika gde mnogi zakidaju na dimenzijama (po mom mišljenju ni njegov nije pune dimenzije kao originalni raonik za IMT), kao i na tome gde se vari tvrdi sloj...
 
Hvala vam svima.
Ni ja ne radim puno zemlje, uzdam se da će trajati neko vreme, a najviše bih voleo da kupim dobar uvozni plug i imam dobre daske koje lepo prevrću zemlju. Zbog toga sam otprilike i rešio kupovinu plamenovih raonika.
 
Nazad
Vrh