Plug - osnovna tema

Ne pase ta kabina na sedmicu... Mislim, pase, imam negdje i slike te kabine na sedmici ali zadnji tockovi skroz rasireni, i opet jako blizu gume blatobranima... nazad nema rezervoara, pa treba zatvoriti ogromnu rupu iza ledja... Vjeruj mi, kabina od brene ti ne treba na sedmici ;)


Pogledaj ovdje kako to izgleda:

http://poljoinfo.com/showthread.php?1536-Pravljenje-kabina/page2
 
mislio sam da je od 577.....sada vidim da nema onog iza prozorčića ispod zadnjeg stakla......
 
Leskovac obnovio proizvodnju plugova,,,

- - - - - - - - - -

Mali Leskovacki plug...Modifikovan.!

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

IMT 755 iz Leskovca.

- - - - - - - - - -

610.20 Made in Leskovac.

- - - - - - - - - -

Cudno neko crtalo...Leskovacki modifikovani plug

- - - - - - - - - -

Firma se sada zove ATETEM Leskovac
 
Ovaj manji je 48.000 a Imt 755 je 80.000 a ovaj Imt 610.20 ...kombinacija Imt i Leskovackog je 92.000 danas sam bio u Limes Krusevac..A kvalitet materijala neznam kakav je..Vidis crtalo kako je napravljeno...ko zna mozda su i dobri.
 
Rade nema zahvali se pa moramo ovako_Odlicne slike!!:ppozdrav:

Crtalo na malom plugu na pomeranje jako lose kao na OLT plugovima pre rata,to zna da gusi.

- - - - - - - - - -

610.20 sa slike je plug firme Trajkovic iz Leskovca,nije lemindov proizvod.
 
Rade nema zahvali se pa moramo ovako_Odlicne slike!!:ppozdrav:

Crtalo na malom plugu na pomeranje jako lose kao na OLT plugovima pre rata,to zna da gusi.

- - - - - - - - - -

610.20 sa slike je plug firme Trajkovic iz Leskovca,nije lemindov proizvod.
Mirko...ja sam video da na njima pise Leskovac....oprosti,,,ti svakako znas bolje od mene...ima i sa tri radna tela ista firma,,,vidim da crtala ne valjaju,,,samo zelim da ti kazem da je ovaj mali plug sada mnogo tezi od starog i da je modifikovan i daske su drugacije,,,,imao sam stari lemind zato ti i pricam....
 
Ja isto imam stari lemind na smicanje za mog fergu i čini mi se da je ovaj novi nekako krupniji i veći-teži.Jedino su ona dva klina što idu u rupe za pomeranje pluga-isti sa onim rukohvatom.Orem godinama sa nijm,kad je suvo i mnogi teško oru ja nekako uspevam ali mi je prva brazda uvek veća od druge.Mislim da se ne može bolje naštelovati,a možda je i do traktoriste.Zato čekam da jednog lepog dana navrati Bobo da mi našteluje plug,obećao je.Druga mu je mana što je NK pa nema šanse da dva metra uđem u otkos slame....

- - - - - - - - - -

Ja isto imam stari lemind na smicanje za mog fergu i čini mi se da je ovaj novi nekako krupniji i veći-teži.Jedino su ona dva klina što idu u rupe za pomeranje pluga-isti sa onim rukohvatom.Orem godinama sa nijm,kad je suvo i mnogi teško oru ja nekako uspevam ali mi je prva brazda uvek veća od druge.Mislim da se ne može bolje naštelovati,a možda je i do traktoriste.Zato čekam da jednog lepog dana navrati Bobo da mi našteluje plug,obećao je.Druga mu je mana što je NK pa nema šanse da dva metra uđem u otkos slame....

E sad da li je bolje da sam uzeo 755 ili 756 i kako bi to vukao moj 539 pitanje je?
 
Mogu vam reci da ovaj Lemindov malisan na pomeranje uopste nije skup a jako dobro je uradjen,koliko vidim na slici cena je 45900 din sto je mala cena za nov plug i plus ako se dobije povracaj to je bas dzabe.Ko ima 533,539,335,vladimireca i slicne odlican plug.Daleko bolje od stare verzije pluga!!
 
Mi sa starim malim Lemindom samo vadimo i sejemo krompir ali samo sa jednom brazdom...kad je velika trava tad je igranka sa njim....
 
steta pa ne rade mali lemind u malo vecoj varijanti za oranja do 25cm dubine. Mozda i prave da ja ne znam, nebitno. Kad komsija ore s lemindom milina gledati kako su brazde fino slozene samo kad je kolega iz susjednog sela isti takav povukao s ursusom 355 na malo vecoj dubini, polomio je obe daske. Nije oblik daske mogao prevaliti toliku kolicinu zemlje a ovaj nema osjecaj sta je plugu tesko i desio se lom.

OLT PTO je isti plug i komsija je prije 10-ak godina slozio trobrazni plug za garenje strnista. vuce ga s ursusom 335 bez ikakvih poteskoca a u plitkoj obradi strnista mislim da je od malih plugova jedan od najboljih, ako ne i najbolji na ovim prostorima.

Oduvijek mi se svidjala geometrija radnog tjela tog pluga, samo steta sto nije malko veci...
 
Imao sam ja staru verziju leminda na pomeranje, lagan plug i cas je van zemlje, daske su lepo zavrnute lepse prevrce zemlju ali opet mislim da se.teze vuce od imt755 sa ferdzom
 
vuce se osjetno teze u jesenjem oranju gdje treba progurati kroz nisku dasku veliku kolicinu zemlje.Problem je duljina i zavrnutost daske u dubljem oranju. taj plug radi do ~20cm dubine lagano, sve dublje od toga se drasticno povecava otpor vuce i ako je traktor kadar desi se ko kod kolege iz susjednog sela, daske u djelovima idu kuci.
 
Ja bih vam preporučio da se manete ovih novih "leskovačkih" plugova. Kvalitet od nikakav do očajan. JEdan poznanik ima takav 755 i vukao ga je univerzalom. osovinu savio kao kiflu otprilike a crtalo onaj tanjir se uvio kao da je od lima običnog. mada čini mi se da kod njega nisu ovakvi nosači crtala ali verujem da kvalitet nisu popravili.
Uopšteno sve ostalo ne ostavlja neki utisak kvaliteta. Čini mi se kad bi ga malo dublje uprego ispravio bi mu one daske kao da su od pločevine obične.
ako se budem setio kad prolazim slikaću
 
Kakve glave i daske stavljate na te 2 brazne kockaste leoparde(velike) , jedan tu prodao za navodno 500kn takav plug.
 
Nazad
Vrh