Plug - osnovna tema

Ja sam isto takav video u Batocini mislim da je zute boje....
 
Poslednja izmena od urednika:
Bio je dvobrazni plug...pre 2 godine kad smo gledali 577 iso je uz traktor ako se secam dobro...to su bila dva brata i to su bili ljudi kao planina...okretanje se je islo preko neke rucke na plugu....
 
Nisi puno plati plug na slikama Ne izgleda lose, mada je onaj snajder dosta mocniji plug. Nekaje sa srecom


Znam
da je Snajder bolji, jači i veći ali je pretežak za moj traktor. Sam prodavac mi je rekao da je probao da ore sa njim i Deutz 7006 duplak i da mu je bio težak. Po njegovim riječima vrlo lako se vuče na 2x14" i odlično prevrće brazdu ali mu je propinjao traktor naveliko. Nije radio sa tegovima doduše. Nisam stoga htio da rizikujem.
 
Sigurno bi mogao, naš član International nosi isti takav sa IHC844. Da imam veći traktor ne bih se ni premišljao, plug je strava. NJegov najveći problem je što je jako dugačak, mjerio sam razmak izmedju glava i iznosi preko jednog metra, 105 ili 110cm što ej baš mnogo.
 
Rus bi ga mogo nosit sigurno bez problema, ja jos nikad nisam dozivio da mi propne traktor ili da da ga bar digne 1 cm od zemlje a po svakud prolazim sa njima. Jest da su dugacki al zato nema tusenja u kukuruzovin,i imaju pred plugove i prevrcu i zaoraju zemlju za 5. Prije njiha sam imo Rabewerk taube 55 isto dobar plug al sto je bolje, bolje je.
 
Tesko.... Ja za 60ks vremena ganjam neki solidan. U tome smislu omjera tezine, zahvata i cijene. To troje nikako da uganjam. ::lose::
 
Kod mene slabo ima obrtaca pa....sto mislis da store nebi mogo nosit taj plug...tezi je od imt 560 naprijed,ima prednju vucu jedino sto je nejaci
 
Meni je zapeo za oko lemken opal 090 na piku 2 brazde obrtac 450kg tezak. 12 coli. fiksni zahvat. al 2600KM hoce za njeg a nisu daske u naj naj stanju.
 
Kada je rec o obrtacu plugu treba voditi racuna i o visini traktora/pluga, recimo ja sam morao znacajno podignuti obe poluge/ruke od traktora da bih mogao uopste okretati plug jer su vrhovi dasaka zapinjali za zemlju.
Na prvu to i nije neki problem ali ako sam posle toga zakacio vitlo onda sam morao spustati poluge jer ih nisam mogao dovoljno spustiti da bi traktor bio dobro usidren.

Radi se o imt 577
 
Kada je rec o obrtacu plugu treba voditi racuna i o visini traktora/pluga, recimo ja sam morao znacajno podignuti obe poluge/ruke od traktora da bih mogao uopste okretati plug jer su vrhovi dasaka zapinjali za zemlju.
Na prvu to i nije neki problem ali ako sam posle toga zakacio vitlo onda sam morao spustati poluge jer ih nisam mogao dovoljno spustiti da bi traktor bio dobro usidren.

Radi se o imt 577
Kolika je visina tog tvog pluga kolega?
 
Ako uzimas lemkena gledaj novije verzije sa B tipom pluznih daski(ima poluokruglu prednjicu ili grudi daske a ne ravnu) , A tip je vec egzotika , ove B imas vec kod nas i po trafikama :).
Takodje lemken opal ima 2 visine namjestanja kopcanja i mislim da to nece biti problem.
Meni se nesvidja da su nabili okretnu glavu jako blizu traktora da bude laksi traktoru za dizanje ali ako traktor moze visoko dignuti poluge mozes napraviti stetu na kabini.
Ovdje ti je premium part zamjenska daska B40 koja je puno veca nego za 090(pretpostavljam jer je 12 coli ja imam 18 coli i B40 dasku) sa PDV oko 160E , a ista takva frankova sa PDV ti je oko 105E ona je 1mm tanja.
Za tu 090 idu manje daske pa vjerojatno i jeftinije ako su B tip.

Na ovom linku od oglasa je stari tip daske (A),plazovi itd
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrad...azde-lemken-opal-90-14-16-coli-oglas-17617643

A na ovom je sa novim tipom daske (B), drugaciji i plazovi , gledaj zadnju sliku od oglasa 2 br. 090
http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/plugovi-oglas-18794887
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh