Plug - osnovna tema

Ove godine sam zaoravao kukuruzovinu iza berača koji nema freze i mogu reći da je 100 put gore nego gdje se bere ručno.
dca5858f2050a4f36dfc7068b4b2b8bc.jpg
dosta loše se vidi
0497246cc53ca4901c7ed302ae152483.jpg
09ff495e42d080a323eb12e73e28d1ef.jpg
a ovdje se vidi kako sam ja proširio olt za 6cm cca i sad je nekih 40cm zahvata, razlika u kvaliteti oranja je neusporediva.
1547e2fcea98b8d71d1a05b5e4348c32.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Sosara potrudicu se da ga nadjem,negde je u basti zatrpan kojekakvim gvozdjem..ako uspem da ga iskopam slikacu ga..

- - - - - - - - - -

Uglavnom da pojasnim,nosac glave je produzavan na onom mestu gde se srafi za ram
 
Nisi me razumeo..kako ga ovde zovete,krivi gredelj,ide pravo pa u polukrug se spusta na dole jel tako..gore gde se on sa dva srafa spaja za ram e tu je produzavan..ostao je nizak kao i pre ali znatno duzi,samim tim i ne gusi jer je razmak izmedju dve glave bar za 20 cm duzi..ako si skontao..
 
Ovo pitanje sam postavio u temi o Vogelu, a kopiram ga sad i ovde jer će možda brže stići odgovor:

Moj drug je kupio polovan Vogelov plug M950 trobrazni. U planu mu je bilo da sa dve brazde ore na 2x40cm sa rusom 820, a treću glavu bi koristio kad uzme veći traktor. Pošto se ove godine kod nas izuzetno lako ore hteo je da proba da ore sa tri brazde i ja sam mu preporučio najmanji zahvat (3x32 cm), ali on hoće da proba sa 3x36 cm jer mu je neki čovek rekao da rus mnogo lakše vuče taj plug na zahvatu 3x36 nego na 3x32. Meni to baš nije logično, ali ajde... E sad, taj moj drugar bi da proba plug pa ako neko ima takav plug (M950 3 brazde sa pretplužnjacima) i namešten mu je na 3x36cm - bio bih mu zahvalan da premeri na koliko su podešeni toplinzi na plugu (i bočni i prednji, od centra bolcne do centra bolcne), kao i možda slika kako je postavljena kupa na ram pluga (tj. na koje rupe je zavrnuta kupa). Drugov Rus ima 105cm unutrašnje rastojanje između zadnjih točkova. Te mere bi nam bile početni korak u štelovanju pluga...
 
Namjestite mu zahvat u dvoristu, nastimajte dubinu i povucite brazdu 20-30 metara kako god mu bude. uterajte traktor u tu brazdu i stimajte da podizne poluge traktora budu pod istim uglom na pravac kretanja i da top link poluga gleda ravno kad je plug vodoravan/okomit po svim pravcima. kad se to usaglasi onda podesavajte zakosenje grede naspram piramide na navojnom vretenu jer to navojno vreteno ima ulogu rucke na ovim nasim starinskim plugovima. ako nema dovoljno navoja na vretenu na osovini pluga za kopcanje postoje dodatne rupe za zakosenje osovine.

Nije uopce slozeno, samo treba odvojiti sat vremena i sve rijeseno.
 
Bobo, znamo mi to vrlo dobro. Ali ako je neko već uštelovao taj plug (a tih plugova ima dosta) lakše mi je za početak preneti te mere na drugov plug i onda uraditi samo eventalne korekcije nego sve od početka raditi.
 
Jbg, dok docekas da se netko sjeti sve premjeriti, tako mozes i sam to odraditi. Ista prica s podesavanjem sijacice zitne, svi bi samo gotovo, nikom se ne da racunati malo. ;)
 
dali neko ima iskustva sa polunosenim john deere plugovima kako se podesavaju i kako idu, po ovome sto sam do sada saznao nisu losi. ako je neko radio molio bih pomoc da ne lutam mnogo..
 
neznam kod nas ima dva olta 4 brazde jako lepo oru. mislio sam zbog stelovanja i to ako neko zna nesto da nemoram probavati mnogo.
 
Jel ima neko regent plug sa ovim daskama.Tek sam danas video oznaku.Oznaka je MU 35-r.Zivo me zanima koji plug nosi ta radna tela posto su kod mene na leopardu.
c1e2d7bd284148735709a35a43c81873.jpg
da3a13b7f77be43e04123781f5bd40c8.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Te daske su kod mene na regentu.Kako se plug zove nemam pojma jer se na plocici slabo vidi.Mogu ti reci da nisu neke daske.Slabo lome zemlju.Mora se brze voziti a to ne ide uvek.
 
Meni rade ekstra.Zadovoljniji sam bar duplo nego dok sam imao 756.A primetio sam da lepse rade kad poteram brze.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh